Jerzy Engel rozczarowany zatrudnieniem Fernando Santosa

Wczoraj na PGE Narodowym prezes PZPN- Cezary Kulesza przedstawił nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos. 68-letni trener ma w swoim dorobku prowadzenie reprezentacji Grecji, z którą dwukrotnie wyszedł z fazy grupowej podczas Euro 2012 i MŚ 2014, a także poprowadzenie Portugalii. Pod jego kierownictwem Portugalczycy wygrali Mistrzostwo Europy w 2016, a także Ligi Narodów UEFA. Jednak nie wszyscy zadowoleni są wyborem Fernando Santosa na selekcjonera Biało-Czerwonych. Do tego grona zalicza się były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Engel.

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Fot.: Łączy Nas Piłka on YouTube (screen)

Jerzy Engel krytykuje wybór Cezarego Kuleszy

Engel, który trenował reprezentację Polski w latach 2000-2002 w wywiadzie dla portalu WP Sportowe Fakty ocenił decyzję prezesa PZPN- Cezarego Kuleszy o wyborze Santosa na trenera reprezentacji Polski.

-Moje zdanie jest znane od dawna. Wykładałem w polskiej szkole trenerów m.in. wśród wielu znakomitych wykładowców, również tych przyjeżdżających z zagranicy. Dlatego jestem za tym, żeby polską reprezentację zawsze prowadzili polscy szkoleniowcy. Polskich trenerów też się chwali za myśl szkoleniową, dobre prowadzenie zespołu itd. Nikt nie krytykuje Beenhakkera, tylko jak patrzymy na to, co zostało po nim czy innym szkoleniowcu lub co osiągnęli więcej niż polscy trenerzy na dużych imprezach, to nic z tego nie wyniknęło – stwierdził Engel.

Żaden z nich nie osiągnął tyle, co chociażby Czesław Michniewicz i to jest wyznacznik tego, co ewentualnie można po sobie pozostawić – dokończył były selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2000-2002.

Wiele jednak osób ze świata polskiej piłki nożnej są zadowolone, że reprezentację Polski poprowadzi właśnie Fernando Santos, który ma olbrzymie doświadczenie w karierze trenerskiej, jak i reprezentacyjnej. W przypadku do poprzednika z Portugalii – Paulo Sousę. 68-letni Santos chce zamieszkać z całą rodziną w Warszawie, przez co będzie można go bardzo często oglądać na meczach polskiej ekstraklasy. Wszyscy wiemy, jak to wyglądało za kadencji Paulo Sousy, gdzie jak już wybrał się na jakieś spotkanie, to był mało interesowany to, co się działo na boisku.

Pod koniec marca reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do Euro 2024, które odbędą się w Niemczech na przełomie czerwca i lipca 2024 roku. W pierwszych spotkaniach podopieczni Fernando Santosa zmierzą się na wyjeździe z Czechami, a trzy dni po tym meczu podejmą u siebie reprezentację Albanii. Biało-Czerwoni podczas tych eliminacji zagrają również jeszcze z Mołdawią i Wyspami Owczymi.

Źródło: WP Sportowe Fakty

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x