Javi Garcia zostanie nowym trenerem Leeds United?

Leeds United po zwolnieniu Jessego Marscha nadal poszukują trenera, który będzie miał za zadanie utrzymać Pawie na poziomie Premier League. Według informacji Fabrizio Romano zastępcą Amerykanina może zostać Hiszpan – Javi Garcia, który ostatnio prowadził katarską drużynę – Al-Sadd SC.

Javi Garcia może zostać nowym trenerem Leeds United. Foto: Goalhanger(YouTube) /screen

„Pawie” nadal szukają następcy Jessego Marscha

Na obecną chwilę Leeds United w meczach Premier League prowadzi Michael Skubala- angielski trener polskiego pochodzenia, który odpowiadał do tej pory za rozwój drużyny młodzieżowej Leeds do lat 21, a wcześniej był głównym trenerem reprezentacji Anglii w futsalu. Jego asystentami zostali natomiast Paco Gallardo i Chris Armas. Jak na razie jednak efektów ich pracy nie widać. Po ostatnich porażkach z Manchesterem United i Evertonem Leeds United obecnie w ligowej tabeli Premier League zajmuje dopiero 19. pozycję, ze stratą dwóch punktów do miejsca dającego utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii.

Władze klubu, pomimo że dwa tygodnie temu zwolnili Jessego Marscha ze stanowiska trenera Leeds United, to nadal ekipa z Elland Road nie znalazła następcy za amerykańskiego trenera.

Jednak jak poinformował Fabrizio Romana na Twitterze nowym trenerem Leeds może zostać Javi Garcia, który od czerwca 2022 roku jest na trenerskim bezrobociu po jego zwolnieniu z Al-Sadd SC. 52-letni Garcia przyjął tę drużynę w grudniu 2021 roku po odejściu Xaviego do FC Barcelony. Wcześnie Hiszpan był jego asystentem w Al-Sadd SC. W trenerskim CV Javi Garcia prowadził między innymi jako pierwszy trener takie drużyny jak; Rubin Kazań, Valencia, Watford czy CA Osasuna.

Źródło: Go2Goal, Fabrizio Romano-Twitter

5 / 5. Ocen: 33

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x