Jarosław Królewski wierzy w poprawę gry Wisły Kraków na wiosnę

Prezes Wisły Kraków – Jarosław Królewski udzielił wywiadu dla portalu- Wprost, gdzie odpowiedział między innymi na temat Radosława Sobolewskiego, czy na temat celu Wisły Kraków na rundę wiosenną Fortuny 1 Ligi.

Jarosław Królewski postanowił udzielić wywiadu dla portalu Wprost. Foto: Jakub Wolski

Królewski: Cel to znalezienie się w pierwszej szóstce

Biała Gwiazda już podczas zimowego okienka transferowego pozyskała trzech piłkarzy. Do ekipy prowadzonej przez Radosława Sobolewskiego trafili dwaj Hiszpanie: David Junca i Alex Mula oraz były zawodnik Rakowa Częstochowy – Igor Sapala. Wszyscy na Reymonta trafili jako wolni zawodnicy. W ostatnich godzinach mówiło się o powrocie Pola Llioncha, czy o środkowym obrońcy z trzeciej ligi hiszpańskiej – Juanra. Z Reymonta natomiast odszedł francuski pomocnik – Micheal Pereira, a ostatnio mówi się o odejściu Dora Hugiego do Beitaru Jerozolima.

Na pytanie dziennikarza, jaki cel ma w 2023 roku Wisła Kraków? Prezes Jarosław Królewski odpowiedział następująco:

-Cel to znalezienie się w pierwszej szóstce. Jesteśmy realistami. Wiemy, jaką mamy pozycje w lidze i jak trudno będzie w tej rundzie powalczyć o awans – oznajmił prezes Wisły Kraków.

Królewski postanowił także zdradzić, dlaczego zatrudnił Kiko Ramireza jako dyrektora sportowego Wisły Kraków.

-Przyjście Kiko Ramierza jest związane z określonym planem. Przede wszystkim poszukiwałem osoby, która zna środowisko i społeczność Wisły Kraków, a także takiej, która w zakresie sportu i transferów ma pewne osiągnięcia. Kiko posiada obie te cechy. Ciężko pracujemy wspólnie przez ostatnie tygodnie. Miejsce, czas i sytuacja, w której jesteśmy wymagały precyzyjnych i przemyślanych wyborów, które dawałyby natychmiastowe efekty. Z decyzji o zatrudnienia Kiko, jestem bardziej niż na tym etapie zadowolony – powiedział Królewski.

Sam prezes krakowskiej drużyny ocenił także trenera Wisły Kraków – Radosława Sobolewskiego.

-Myślę, że Radosław Sobolewski to zarówno świetny trener, jak i człowiek. Przed nim wielka przyszłość, jestem co do tego przekonany. Pytanie, czy najbliższe pół roku będzie przełomowym momentem w jego karierze? Zobaczymy. Ufam mu i wierzę, że znając historię i społeczność Wisły Kraków, mając umiejętności szkoleniowe i pasję do piłki, Radek będzie w stanie natchnąć Wisłę Kraków- stwierdził Królewski.

Obecnie Biała Gwiazda przebywania na zgrupowaniu w Turcji. Pierwsze spotkanie Wisła Kraków w rundzie wiosennej Fortuny 1 Ligi rozegra 10 lutego, gdzie na własnym stadionie podejmą Resovię Rzeszów.

Źródło: Wprost

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x