Japończycy nie pojawią się na PŚ w Zakopanem

Reprezentacja Japonii, która od sezonu 22/23 z każdym weekendem Pucharu Świata rozczarowuje, zdecydowała się nie pojawić na Pucharze Świata w Zakopanem, który odbędzie się w najbliższy weekend na słynnej skoczni Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza.

Reprezentacja Japonii nie pojawi się na PŚ w Zakopanem. Foto: Wiktoria Sapinska

Kłopoty sportowe u Japończyków

Japończycy jak na razie są największymi rozczarowaniem pierwszej części Pucharu Świata. W zakończonym w piątek Turnieju Czterech Skoczni najlepszy z nich – Ryoyu Kobayashi zajął w końcowym turnieju 18 miejsce. Pozostali zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni byli na dalekich pozycjach. Do tej pory jedynie podium reprezentanta Japonii było podczas konkursu w Ruce, gdzie Naoki Nakamura zajął trzecią pozycję i do tej pory było jedyne osiągniecie podopiecznych Masahiko Harady w tym sezonie.

Największym rozczarowaniem jest na pewno również Ryoyu Kobayashi, który w poprzednim sezonie wygrał Turniej Czterech Skoczni, cały Puchar Świata oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zgarnął złoto olimpijskie na skoczni normalnej i srebrny medal na skoczni dużej. Natomiast w nowym sezonie Kobayashi najlepsze miejsce, jakie zajął w PŚ było 7 miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Świata na skoczni im Adama Małysza w Wiśle. Teraz Japończyka wraz z pozostałymi kolegami nie zobaczymy w najbliższy weekend na skoczni w Zakopanem.

Japończycy wrócą do kraju i będą się przygotowywać do domowego konkursu na skoczni Okuryama w Sapporo, które po trzyletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa będą gościć najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Weekend Pucharu Świata w Sapporo zaplanowano na 20-22 stycznia. Na skoczni Okurayama odbędą się trzy konkursy indywidualne. Liderem Pucharu Świata jak na razie jest Dawid Kubacki, który ma 108 punktów przewagi nad drugim Słoweńcem- Anze Laniskiem. Na trzeciej pozycji znajduje się zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni Norweg- Halvor Egner Granerud. W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajdują się również Piotr Żyła, który jest na piątej pozycji i Kamil Stoch znajdujący się na dziewiątym miejscu.

W Zakopanem natomiast w piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy z udziałem ośmiu państw. Oprócz Polski, Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii w drużynówce pojawia się Finowie, Amerykanie i Rumunii.

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x