Janusz Niedźwiedź zwolniony z Widzewa Łódź! Kto będzie nowym trenerem?

Decyzją władz Klubu trener Janusz Niedźwiedź zakończył pracę w Widzewie Łódź – poinformowano we wtorek 5 września w oficjalnym komunikacie prasowym zeszłorocznego beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy, który bieżący sezon rozpoczął poniżej oczekiwań. Jeszcze dziś poznamy nazwisko nowego szkoleniowca. Nie będzie ono wielkim zaskoczeniem.

Widzew Łódź rozstał się z trenerem Januszem Niedźwiedziem! (Fot.: @RTS_Widzew_Lodz on Twitter)

PKO Ekstraklasa: Widzew Łódź będzie miał nowego trenera

O rozstaniu Widzewa Łódź z Januszem Niedźwiedziem media spekulowały już pod koniec minionego sezonu, ale wówczas z klubem pożegnał się jego ówczesny prezes. Początek sezonu 2023/24 nie był jednak satysfakcjonujący dla środowiska RTS-u, więc odżyły dyskusje o zmianie na ławce trenerskiej, które zmaterializowały się właśnie dziś.

Klub ogłosił decyzję w mediach społecznościowych oraz zamieścił oficjalny komunikat prasowy na swojej oficjalnej stronie internetowej. To jednak nie wszystko. W dniu, w którym Widzew Łódź S.A. wydał oświadczenie o zakończeniu misji Janusza Niedźwiedzia jako szkoleniowca pierwszej drużyny, prezes Michał Rydz i wiceprezes Maciej Szymański skomentowali decyzję o końcu współpracy z dotychczasowym trenerem Widzewa. Jakie były powody tego rozstania?

Michał Rydz: Z tego miejsca chciałbym podziękować trenerowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz naszego Klubu. Nie była to decyzja łatwa, ale na pewno poprzedzona nie tylko dogłębną analizą sytuacji, w jakiej znalazła się pierwsza drużyna, ale także perspektyw, które przed nią się roztaczają. Jako Zarząd zdecydowaliśmy, że drużyna potrzebuje w tym momencie sezonu zmiany, a okres przerwy na kadrę będzie do tego najbardziej odpowiedni. Na pierwszym miejscu stawiamy interes Klubu. Taki ruch był spowodowany ogólną oceną sytuacji sportowej, w której drużyna znajduje się od początku tego roku kalendarzowego. W tym roku kalendarzowym zdobyliśmy 19 punktów w 24 meczach. Fakty są nieubłagane. Tracimy najwięcej bramek w lidze, w ciągu roku wygraliśmy tylko cztery mecze i nie widać, żeby miało się to zmienić. Sytuacja w tabeli i ostatnie wyniki nie są dla nas jako Zarządu i dla mnie jako prezesa Klubu satysfakcjonujące, ale patrzymy również szerzej – drużyna się nie rozwija.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Maciej Szymański: Trenerowi Januszowi Niedźwiedziowi należy się szacunek za jego pracę Widzewie i nie można umniejszać jego osiągnięciom w trakcie pobytu w Łodzi. Zarząd musi jednak stale monitorować sytuację sportową Klubu. Przed dwoma laty wypracowano cykl regularnych spotkań pionu sportowego, których głównym celem była stała ewaluacja postępów drużyny, zawodników i ogólnej realizacji strategii sportowej Klubu. Na ich podstawie dokonaliśmy oceny: zespół nie rozwija się w pożądanym przez nas kierunku. Obserwując naszych zawodników, widzimy w nich większy potencjał – zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W związku z tym zdiagnozowaliśmy, że należy dokonać zmian w sztabie szkoleniowym.

Czytaj też: Już w czwartek mecz Polska – Wyspy Owcze!

Całość rozmowy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu (widzew.com), do której odsyłamy, bo w polskiej realiach władze niewielu klubów wychodzą do kibiców z otwartą przyłbicą i wyjaśniają powody podejmowanych decyzji, co powinno być standardem.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Kto zastąpi Janusza Niedźwiedzia w Widzewie Łódź?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że następcą Janusza Niedźwiedzia będzie Daniel Myśliwiec, o czym donoszą media (np. WESZLO.com). Kolejny szkoleniowiec młodego pokolenia, którego można porównać do takich trenerów jak Dawid Szwarga czy Dawid Szulczek. Myśliwiec w poprzednim sezonie prowadził Stal Rzeszów, a w okresie przygotowawczym przed sezonem 2023/2024 pomagał w sztabie Legii Warszawa podczas zagranicznego zgrupowania. AKTUALIZACJA:

Czytaj też: Podsumowanie letnich transferów w PKO Ekstraklasie!

Przypominamy, że w PKO BP Ekstraklasie trwa obecnie przerwa reprezentacyjna na mecze Eliminacji UEFA EURO 2024. Walka ligowe punkty rozgorzeje na nowo w piątek 15 września. Widzew Łódź swój pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera rozegra w niedzielę 17 września z Cracovią.

Obejrzyj ten mecz za darmo w STS TV!
Obejrzyj ten mecz za darmo w STS TV!

Źródło: Widzew Łódź/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X