IO Pekin 2022: Pierwszy dzień walki o medale

Oficjalnie zimowe igrzyska olimpijskie 2022 rozpoczną się w piątek 4 lutego, a już w sobotę pierwsza walka o medale.

ZIO PEKIN 2022

PEKIN 2022. TERMINARZ IGRZYSK – PROGRAM 5 LUTEGO 2022 (SOBOTA). POLACY – KTO STARTUJE?

W pierwszym dniu igrzysk na starcie zabraknie naszej najlepszej zawodniczki w short tracku Natalii Maliszewskiej, która z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie będzie w stanie wziąć udziału w eliminacyjnych wyścigach na 500 m. W sobotę za to na starcie zobaczymy naszych skoczków narciarskich w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej, który odbędzie się w niedzielę. Trener reprezentacji Michal Dolezal po czwartkowych i piątkowych treningach zdecydował że w składzie na kwalifikacje znajdzie się miejsce dla Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego oraz Stefana Huli. Ponadto na olimpijskich arenach zobaczymy nasze skoczkinie w walce o medal (Nicole Konderlę oraz Kingę Rajdę) , nasze biegaczki narciarskie w biegu łączonym 2×7,5km oraz sztafetę mieszaną w short tracku.

5 lutego 2022 ( sobota) Program igrzysk z uwzględnieniem finałów oraz startów Polaków:

02:05 Curling Drużyny mieszane Australia – Norwegia National Aquatics Centre

02:05 Curling Drużyny mieszane Szwajcaria – Szwecja National Aquatics Centre

03:45 Snowboard Slopestyle kobiet Kwalifikacje 1 Genting Snow Park

04:47 Snowboard Slopestyle kobiet Kwalifikacje 2 Genting Snow Park

05:10 Hokej na lodzie Turniej kobiet Kanada – Finlandia Wukesong Sports Centre

06:15 Skoki narciarskie Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej Seria próbna Zhangjiakou Ski Jumping Centre (Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła)

07:05 Curling Drużyny mieszane Chiny – USA National Aquatics Centre

07:05 Curling Drużyny mieszane Czechy – Wielka Brytania National Aquatics Centre

07:05 Curling Drużyny mieszane Szwecja – Kanada National Aquatics Centre

07:05 Curling Drużyny mieszane Australia – Włochy National Aquatics Centre

07:20 Skoki narciarskie Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej Kwalifikacje Zhangjiakou Ski Jumping Centre (Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła)

08:45 Biegi narciarskie Skiathlon kobiet Finał Zhangjiakou Cross-Country Centre (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz)

09:30 Łyżwiarstwo szybkie 3000 metrów kobiet Finał National Speed Skating Oval

09:40 Hokej na lodzie Turniej kobiet Czechy – Szwecja National Indoor Stadium

09:40 Hokej na lodzie Turniej kobiet Japonia – Dania Wukesong Sports Centre

10:00 Biathlon Sztafeta mieszana Finał Zhangjiakou Biathlon Centre

10:45 Skoki narciarskie Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej Seria próbna Zhangjiakou Ski Jumping Centre (Kinga Rajda, Nicole Konderla)

11:00 Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn Kwalifikacje 2 Genting Snow Park

11:45 Skoki narciarskie Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej 1. seria Zhangjiakou Ski Jumping Centre (Kinga Rajda, Nicole Konderla)

12:00 Short track 500 metrów kobiet Eliminacje Capital Indoor Stadium (Patrycja Maliszewska, Nicole Mazur)

12:10 Saneczkarstwo Jedynki mężczyzn Wyścig 1 Yanqiong National Sliding Centre (Mateusz Sochowicz)

12:30 Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn Finał 1 Genting Snow Park

12:35 Skoki narciarskie Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej 2. seria Zhangjiakou Ski Jumping Centre (ew. Kinga Rajda, Nicole Konderla)

12:38 Short track 1000 metrów mężczyzn Eliminacje Capital Indoor Stadium

13:05 Curling Drużyny mieszane Wielka Brytania – Włochy National Aquatics Centre

13:05 Curling Drużyny mieszane Norwegia – Chiny National Aquatics Centre

13:05 Curling Drużyny mieszane Czechy – Szwajcaria National Aquatics Centre

13:05 Curling Drużyny mieszane USA – Kanada National Aquatics Centre

13:05 Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn Finał 2 Genting Snow Park

13:23 Short track Sztafeta mieszana Ćwierćfinały Capital Indoor Stadium ( Polska)

13:40 Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn Finał 3 Genting Snow Park

13:40 Saneczkarstwo Jedynki mężczyzn Wyścig 2 Yanqiong National Sliding Centre (Mateusz Sochowicz)

13:53 Short track Sztafeta mieszana Półfinały Capital Indoor Stadium (ew. Polska)

14:10 Hokej na lodzie Turniej kobiet USA – ROC Wukesong Sports Centre

14:18 Short track Sztafeta mieszana Finał B Capital Indoor Stadium (ew. Polska)

14:26 Short track Sztafeta mieszana Finał A Capital Indoor Stadium (ew. Polska)

5 / 5. Ocen: 2

Paweł
Paweł
Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Podobne do: IO Pekin 2022: Pierwszy dzień walki o medale

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P