IO PEKIN 2022: Kanada zmienia trenera tuż przed igrzyskami

Jeremy Colliton zastąpi Claude’a Juliena na stanowisku głównego trenera kanadyjskiej drużyny hokejowej mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

(Fot. Petr David Josek (AP Photo/Petr David Josek))

„Dążenie do złota olimpijskiego”

Zmiana na stanowisku szkoleniowca reprezentacji była spowodowana nieoczekiwaną kontuzją trenera Claude. „Julien złamał sobie żebra podczas upadku na obozie treningowym drużyny w Szwajcarii i nie będzie mógł pojechać do Pekinu. Decyzja została podjęta po konsultacji z personelem medycznym zespołu i innymi ekspertami medycznymi.” – taką informację przekazało Radio Canada. „Claude był zachwycony i zaszczycony, że może być częścią zespołu kanadyjskiego na Igrzyska w Pekinie i wszyscy jesteśmy rozczarowani tym ,że nie będzie mógł prowadzić naszej drużyny” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Shane Doan.

Jeremy Colliton był początkowo asystentem trenera w zespole kanadyjskim. Zapisał się w National Hockey League jako główny trener Chicago Blackhawks w latach 2018-2021. Wcześniej był na czele Rockford IceHogs w amerykańskiej lidze AHL. „Mamy to szczęście, że mamy doświadczony personel trenerski, a Jeremy jest utalentowanym młodym trenerem, który ma przed sobą karierę w roli szkoleniowca ” – powiedział Doan. „Wiemy, że wykona dobrą pracę na ławce naszego zespołu”.

Ze swojej strony Colliton czuje się gotowy i entuzjastycznie nastawiony do tego nowego wyzwania, które przed nim stoi. „Zastąpienie trenera z tak bogatym zapleczem, jakim był Claude Julien, to nie lada wyzwanie , ale jestem zaszczycony, że powierzono mi kierowanie męskiej reprezentacji olimpijskiej Kanady” – powiedział 37-letni trener. „Nasz sztab szkoleniowy jest mocno związany ze sobą i wiele się nauczyliśmy od Claude’a w tym krótkim czasie naszej wspólnej pracy i wiem, że pozostałe osoby ze sztabu będą nadal trzymać się razem w naszym dążeniu do złota olimpijskiego”.  

Nolan Baumgartner i Tyler Dietrich zachowają swoje stanowiska asystentów trenerów i będą wspierać Collitona w jego nowej roli.

0 / 5. Ocen: 0

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

Back to top button