Interesowała się nim Borussia, trafił do… Niecieczy

Termalica Bruk-Bet Nieciecza, mimo ostatniej pozycji w tabeli, nie poddaje się w walce o utrzymanie. Do beniaminka na zasadzie wypożyczenia trafił Dawid Kocyła, którym jeszcze niedawno miała interesować się Borussia Dortmund.

Kocyła trafił do Bruk-Betu (Fot.: Twitter / @wislaplocksa)

Dawid Kocyła w Niecieczy

Jak informuje „Weszło” Dawid Kocyła ze Wisły Płock trafił na wypożyczenie do ostatniej drużyny Ekstraklasy. Młody skrzydłowy miał świetne wejście do Ekstraklasy już w wieku 17 lat, kiedy to w barwach Płocka strzelił 3 bramki w 11 meczach. W kolejnym sezonie był już podstawowym zawodnikiem, zbierając 29 spotkań, a w nich 4 bramki i 3 asysty.

Jak to w przypadku uzdolnionego młodzieżowca z Ekstraklasy – co jakiś czas pojawiały się pogłoski o zainteresowaniu zagranicznych klubów, a otoczenie piłkarza robiło wszystko by zmienić otoczenie. Mówiło się, że Wisła miała go sprzedać za około 3 mln euro. Po nieudanej ucieczce z klubu, młody piłkarz znacząco obniżył loty i stracił pierwsze skład u trenera Macieja Bartoszka.

Dawid Kocyła musi teraz skupić się na odbudowie w barwach ostatniej ekipy Ekstraklasy. Wypożyczenie do końca sezonu kosztowało Niecieczę 150 tysięcy euro, a w umowie zapisana jest kwota wykupu ustalona na 450 tysięcy euro.

Warto pamiętać, że Kocyła ma zaledwie 19 lat, a zdążył zaliczyć już 49 występów w Ekstraklasie. Nie można go zatem skreślać, a zmiana otoczenia może pomóc wyjść nastolatkowi na prostą.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Weszło

Najnowsze wiadomości

Back to top button