Inter Miami zatrudnia byłego trenera Barcelony i Atlanty – Gerardo Martino

Gerardo „Tata” Martino, były szkoleniowiec Barcelony, Argentyny i drużyny MLS Atlanty, został zatrudniony jako trener Inter Miami. Decyzja ta wywołała spore poruszenie w świecie piłki nożnej, zwłaszcza z uwagi na fakt, że Messi dołączy do drużyny w przyszłym miesiącu. Martino, mający 60 lat, odniósł duży sukces jako trener Atlanty United, zdobywając wraz z drużyną Puchar MLS w 2018 roku.

tata martino miami
Inter Miami zatrudnia byłego trenera Barcelony i Atlanty – Gerardo Martino

Gerardo „Tata” Martino w Interze Miami

W wywiadzie prasowym Martino wyraził swoje podekscytowanie związane z dołączeniem do wielkiego klubu takiego jak Inter Miami. Wyraził również przekonanie, że wspólnymi siłami uda się osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy. Zauważył, że klub posiada odpowiednią infrastrukturę, aby stać się poważnym konkurentem w regionie. Z pełnym oddaniem i ciężką pracą, wszystko jest możliwe.

Martino miał przyjemność prowadzić Messiego zarówno w Barcelonie (2013-2014), jak i w reprezentacji Argentyny (2014-2016). Wielu spekulowało, że Inter Miami zdecydowało się na zatrudnienie Martino ze względu na silne więzi między nim a Messim.

Właściciel klubu Inter Miami, Jorge Mas, wyraził radość z możliwości powitania Tata w swoim zespole. Uważa, że jest on trenerem, który odpowiada ambicjom klubu, a jego doświadczenie na najwyższym poziomie będzie ogromnie korzystne.

Podczas dwóch sezonów w Atlancie United (2017-2018) Martino osiągnął rekord 36 wygranych, 16 remisów i 16 porażek. Zrezygnował ze stanowiska po sezonie 2018 z powodów osobistych. Następnie przez cztery lata prowadził reprezentację Meksyku. Teraz Martino obejmuje posadę po Philu Neville’u.

5 / 5. Ocen: 5

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x