Indian Wells 2023: Świątek w IV rundzie, Hurkacz poza turniejem!

W poniedziałkowy wieczór i w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego swoje spotkania w ramach III rundy turniejów Indian Wells 2023 rozegrali Hubert Hurkacz i Iga Świątek. Niestety w 1/8 finału BNP Paribas Open będziemy mogli podziwiać już tylko naszą tenisistkę.

ATP Indian Wells 2023: Hubert Hurkacz za burtą

W poniedziałkowy wieczór czasu polskiego Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie tenisowego turnieju ATP 1000 BNP Paribas Open 2023 na twardych kortach w kalifornijskim Indian Wells. Rozstawiony z numerem „9” reprezentant Polski musiał uznać wyższość faworyta gospodarzy, Amerykanina Tommy’ego Paula.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się po myśli 25-letniego wrocławianina, który w dziesiątym gemie po raz drugi przełamał rywala i tym samym wygrał pierwszego seta w stosunku 6:4. W drugim zdecydowanie lepszy był już Paul, który zwyciężył aż 6:2.

Czytaj też: Gdzie oglądać Indian Wells za darmo? Transmisje 2023

Trzecia partia była już dużo bardziej zacięta, a o jej wyniku przesądziło przełamanie w siódmym gemie, w którym amerykański tenisista wykorzystał już pierwszą okazję, objął prowadzenie 4:3, a potem obronił oba swoje gemy serwisowe i tym samym zwyciężył 6:4 i 2:1 w całym meczu.

Tym samym Hubert Hurkacz występy w turnieju ATP Indian Wells 2023 zakończył bogatszy o 55 770 dolarów amerykańskich oraz o 65 punktów rankingowych.

Iga Świątek w IV rundzie WTA Indian Wells 2023

Na otarcie łez kibicom polskiego tenisa musi wystarczyć planowana wygrana Igi Świątek, która w swoim meczu III rundy BNP Paribas Open 2023 pokazała Kanadyjce Biance Andreescu miejsce w szeregu, pokonując ją w dwóch setach. Choć trzeba oddać rywalce, że tym razem zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko.

Spotkanie Polki i Kanadyjki rozpoczęło się od wzajemnych przełamań, a losy pierwszej partii, która trwała niespełna godzinę, rozstrzygnęły się w szóstym gemie, kiedy Świątek przełamała po raz drugi swoją przeciwniczkę. Następnie zawodniczki wygrywały przy swoich podaniach i tak doszliśmy do wyniku 6:3.

Druga partia była już dużo bardziej zacięta i zakończyła się dopiero po pięciu kwadransach rywalizacji. O losach tego seta decydował tie-break, w którym raszynianka nie dała najmniejszych szans przeciwniczce (7:1). Wcześniej zawodniczki aż trzykrotnie przełamywały swoje podania.

Awansem do IV rundy turnieju WTA Indian Wells 2023 Iga Świątek zagwarantowała sobie nagrodę finansową w wysokości 96 955 dolarów amerykańskich oraz 120 rankingowych punktów.

Czytaj też: Kiedy następny mecz Igi Świątek?

WTA Indian Wells 2023: Zestaw par 1/8 finału

Źródło: meczyki.org/BNPParibasOpen.com

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds