Igrzyska Olimpijskie w Telewizji Polskiej aż do 2032 roku!

W oficjalnym komunikacie prasowym Telewizji Polskiej, poinformowano, że TVP zapewniła sobie prawa do transmisji zarówno letnich jak i zimowych igrzysk olimpijskich aż do 2032 roku! Widzowie będą mogli śledzić zmagania olimpijczyków na głównych antenach publicznego nadawcy oraz za pośrednictwem Internetu.

Fot.: Pixabay

TVP z prawami do pięciu kolejnych igrzysk olimpijskich

Najbliższe letnie igrzyska olimpijskie odbędą się już w przyszłym roku w stolicy Francji. IO Paryż 2024 będzie można zobaczyć oczywiście w Telewizji Polskiej (TVP). Możliwość relacjonowania tej imprezy TVP zapewniła sobie już wcześniej. Prawa do kolejnych, czterech nabyła od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Europejska Unia Nadawców (EBU). Dzięki temu transmisje z kolejnych igrzysk będą dostępne dla około miliarda widzów, za pośrednictwem 49. ogólnodostępnych europejskich stacji telewizyjnych, w tym również w TVP.

Jak to będzie wyglądało w szczegółach na terenie naszego kraju? Telewizja Polska będzie mogła pokazać nawet na trzech kanałach telewizyjnych aż 350 godzin transmisji z letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) oraz 200 godzin rywalizacji z zimowych olimpiad w 2026 (Mediolan) i 2030 roku (nie wybrano jeszcze gospodarza).

Dodatkowo, w nowym pakiecie rywalizację olimpijską będzie można pokazać także w specjalnym kanale internetowym. Materiały w mediach społecznościowych będą natomiast zamieszczane bez embarga czasowego (do tej pory można byłe je emitować godzinę po zakończeniu wydarzenia – przyp. red).

„Telewizja Polska od ponad sześciu dekad pokazuje zmagania olimpijczyków. Igrzyska Olimpijskie to najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, które mają także wymiar kulturalny i społeczny. Widzowie Telewizji Polskiej będą mogli oglądać kolejne odsłony tej wyjątkowej imprezy zarówno w otwartych kanałach telewizyjnych, jak również w Internecie” – mówi Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że TVP posiada obecnie także prawa do pokazywania najważniejszych wydarzeń piłkarskich: EURO 2024 i 2028, mistrzostw świata 2026, meczów piłkarskiej reprezentacji do 2028 roku (eliminacji EURO i MŚ, Ligi Narodów oraz towarzyskich), Ligi Mistrzów, Ekstraklasy czy Pucharu Króla.

Ponadto Telewizja Polska do 2029 roku pokaże także wszystkie najważniejsza wydarzenia lekkoatletyczne: mistrzostwa Europy i świata w hali i na otwartym stadionie, Drużynowe Mistrzostwa Europy czy mistrzostwa Europy i świata w młodszych kategoriach.

MKOl przyznał prawa do transmisji igrzysk 2026-2032

„Z radością informujemy o nawiązaniu długoterminowej współpracy z dwiema wiodącymi firmami medialnymi na świecie. EBU i jej członkowie gwarantują niezrównane doświadczenie w transmisjach wydarzeń sportowych i dotarcie do widowni w Europie, a Warner Bros. Discovery, dzięki niedawnemu połączeniu WarnerMedia i Discovery, jest jedną z największych globalnych grup medialnych działającą w każdym gatunku rozrywki i na wszystkich platformach. To porozumienie pokazuje jak ważne są igrzyska olimpijskie w Europie. MKOl redystrybuuje 90% uzyskiwanych przychodów. Ta długoterminowa współpraca zapewnia niezwykle ważną stabilizację finansową ruchowi olimpijskiemu, a co za tym idzie przekłada się na wsparcie sportowców” – powiedział Thomas Bach, Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

W Polsce do grupy Warner Bros. Discovery należą kanały takie jak TVN czy Eurosport, więc mamy już pewność, że Polscy kibice aż do 2032 roku są w pełni zabezpieczeni, jeśli chodzi o transmisje zarówno z letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich.

Źródło: betonline.net.pl oraz Centrum Informacji TVP

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x