Igor Sapała: Od zawsze marzyłem o tym, by grać dla dużego polskiego klubu

Nowy zawodnik Wisły Kraków – Igor Sapała, postanowił udzielić specjalnego wywiadu dla strony klubowej Wisły Kraków, w którym postanowił opowiedzieć o pierwszych wrażeniach z pobytu w drużynie spod Reymonta.

Igor Sapała opowiedział na pytania dla strony klubowej Wisły Kraków. Foto: Wisła Kraków/ Twitter

Sapała odpowiada na pytania dotyczące Wisły Kraków

27-letni pomocnik trafił do spadkowicza z Ekstraklasy jako wolny zawodnik. We wrześniu Sapała rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Rakowem Częstochowa. O byłym klubie nowy zawodnik Białej Gwiazdy mówi jednak, że to był najlepszy czas w jego karierze piłkarskiej.

-Mogę z całą pewnością powiedzieć, że w Częstochowie spędziłem najlepsze lata w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Wierzę jednak, że przede mną jeszcze wiele wspaniałych chwil, których mam nadzieję doświadczyć w Wiśle, dlatego z wielkim entuzjazmem dołączam do tego zespołu powiedział Sapała.

Dlaczego zdecydował się na przyjście do Wisły Kraków?

-Od zawsze marzyłem o tym, by grać dla dużego polskiego klubu, a Wisła Kraków niewątpliwie takim klubem jest. Czuję więc wielkie wyróżnienie i dumę, że będę mógł reprezentować jej barwy. Nie miało dla mnie znaczenia, że aktualnie występuje w pierwszej lidze, bo jestem przekonany, że szybko wróci do Ekstraklasy i ja chcę jej w tym pomóc.

O atmosferze na stadionie przy Reymonta i o kibicach Białej Gwiazdy.

-Wiele razy powtarzałem, że gra pod presją nie sprawia mi problemu. Po to się trenuje, by występować na takich stadionach, dla takich kibiców, przy pełnych trybunach. Właśnie wtedy czuć tę niepowtarzalną atmosferę i dla mnie jest to piękna sprawa, bo to kwintesencja piłki nożnej.

Najbliższe plany na przerwę świąteczno-noworoczną

-W ostatnim czasie byłem bez klubu, ale ćwiczyłem indywidualnie. Nie potrzebuję więc przerwy, a wręcz przeciwnie – już teraz zaczynam ciężko pracować, by 3 stycznia w pełni formy przystąpić do zajęć z drużyną i rozpocząć walkę o skład.

Cele na rundę wiosenną względem samego siebie, jak i dla nowej drużyny

-Chcę przede wszystkim dumnie reprezentować Wisłę i w każdym meczu dawać z siebie wszystko po to, by pomóc drużynie odnieść sukces. To jest dla mnie najważniejsze i na tym się skupiam.

Wisła Kraków po rundzie jesiennej zajmuje w ligowej tabeli Fortuny 1 Ligi 10 pozycję ze zdobytymi 24 punktami.

Źródło: Wisła Kraków

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

100 PLN w prezencie od bukmachera STS!

X
0
Dodaj swój komentarz.x