Iga Świątek zdradziła plany na przyszłość! Gdzie i kiedy zagra liderka rankingu WTA?

Za nami konferencja prasowa z udziałem polskiej liderki rankingu WTA, Igi Świątek oraz prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, Beaty Kozłowskiej-Chyły. W trakcie spotkania z dziennikarzami, do którego doszło we wtorek w nowej siedzibie wspierającego naszą zawodniczkę PZU, poznaliśmy plany najlepszej obecnie rakiety świat na najbliższą przyszłość i jej poglądy na kilka ważnych i mniej poważnych spraw.

Iga Świątek zdradziła plany na przyszłość!

Kiedy następny mecz Igi Świątek?

21-letnia raszynianka i świeżo upieczona mistrzyni wielkoszlemowego US Open 2022 podczas wtorkowego spotkania z mediami poinformowała, że jej powrotu na kort można spodziewać się już wkrótce. W planach polskiej tenisistki znalazł się zaplanowany na przyszły tydzień turniej w Ostrawie, a bezpośrednio po nim Iga Świątek uda się do San Diego. Ta deklaracja bardzo ucieszyła organizatorów czeskiego turnieju, co można było zaobserwować w mediach społecznościowych.

Podczas konferencji poruszony został także udział Igi Świątek w prestiżowym turnieju Billie Jean King Cup, który w związku z napiętym do granic możliwości kalendarzem imprez stoi pod dużym znakiem zapytania. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

„Wciąż rozpatrujemy wszystkie za i przeciw. Przyznam, że będzie to wymagające. Jestem trochę niezadowolona (…) Szkoda, że organizacje nie współpracowały tu ze sobą, żeby ułatwić nam zadanie. Na pewno też podejmę jakieś kroki, żeby okazać niezadowolenie, bo moja pozycja daje mi jakąś tam możliwość, aby wpłynąć na to, żeby w przyszłym roku to się nie powtórzyło” – zapowiedziała nasza tenisistka.

Dziennikarze dopytywali też Igę Świątek o wsparcie dla Ukrainy, ale nie zabrakło również luźniejszych tematów jak chociażby ten dotyczący memów z Robertem Lewandowski, które są w ostatnich miesiącach hitem sieci.

Jeśli chodzi o memy z Robertem to mnie też one śmieszą. Mam nadzieję, że nie sprawiają przykrości Robertowi. Nie wysyłamy ich sobie, jeszcze nie jesteśmy na takim etapie. Ale na pewno poruszę ten temat, jak się spotkamy. – powiedziała z uśmiechem Świątek.

Na reakcję użytkowników Internetu, którzy specjalizują się w tworzeniu memów długo czekać nie musieliśmy. Poniżej tylko drobna próbka.

Ranking WTA (26.09.22): Iga Świątek z gigantyczną przewagą

1. (1) Iga Świątek (Polska) 10180 pkt
2. (2) Ons Jabeur (Tunezja) 5090
3. (4) Paula Badosa (Hiszpania) 3934
4. (3) Anett Kontaveit (Estonia) 3860
5. (5) Jessica Pegula (USA) 3501
6. (7) Aryna Sabalenka (Białoruś) 3470
7. (6) Maria Sakkari (Grecja) 3176
8. (8) Cori Gauff (USA) 3047
9. (9) Simona Halep (Rumunia) 3025
10. (10) Caroline Garcia (Francja) 2930

55. (51) Magda Linette (Polska) 980
121.(120) Magdalena Fręch (Polska) 523
156.(156) Maja Chwalińska (Polska) 407
163.(157) Katarzyna Kawa (Polska) 394
278.(277) Weronika Falkowska (Polska) 228

Źródło: tennispicks.info

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x