Hubert Hurkacz w półfinale turnieju w Marsylii. Kiedy kolejny mecz?

Hubert Hurkacz wygrał długi i trudny mecz ćwierćfinałowy po tie-breaku przeciwko Mikaelowi Ymerowi. Kiedy zagra kolejny mecz? Kto będzie rywalem Hurkacza w półfinale? Odpowiadamy w artykule.

Hubert Hurkacz kiedy mecz
Fot. Twitter

Hubi ogrywa Szweda. Jednak nie było łatwo

Hubert Hurkacz rozgrywa świetny turniej ATP 250 we francuskiej Marsylii. Piątkowym rywalem polskiego zawodnika był Mikael Ymer. Mimo wyraźnej przewagi w tytułach Hurkacz nie miał prostego zadania. Szwed wygrał z Polakiem podczas Australian Open 2021. Ponadto Mikael Ymer w poprzedniej rundzie nie musiał rozgrywać spotkania z powodu walkowera. Wypoczęty gracz okazał się trudnym orzechem do zgryzienia dla naszego obecnie najlepszego tenisisty.

Pierwszy set skończył się po myśli naszego reprezentanta. Wrocławianin wygrał 6:3 w gemach. Jednak druga odsłona meczu nie obyła się bez problemów. Ymer przełamał Polaka w czwartym gemie. To wystarczyło mu, by wyrównać stan spotkania. Finałowy set Hurkacz zaczął z przytupem. Również przełamał serwis rywala, podobnie, jak w poprzednim przypadku na stan 3:1. Wtedy 69. w rankingu ATP Szwed odpłacił się tym samym, doprowadzając do wyniku 3:2, a następnie wyrównania przy swoim podaniu. Gra gem za gem toczyła się, aż do stanu 6:6.

Fascynująca końcówka spotkania

W pewnym momencie tie-breaka Ymer wyszedł na dwupunktowe prowadzenie i wydawało się, że „Hubi” nie odwróci losów pojedynku. Mimo że Szwed miał na rakiecie już piłkę meczową, doszło do zwrotu akcji. Wrocławianin pokazał wolę walki i szybko opanował sytuację, odrabiając stratę i wygrywając cały ćwierćfinał. Warto zaznaczyć, że najlepszy zawodnik znad Wisły zanotował w tym meczu aż 19 asów serwisowych. Nie oszczędził ich również w tie-braku. Aczkolwiek pomimo zwycięstwa, Hurkacz musiał zostawić na korcie mnóstwo sił. Kiedy kolejny mecz Huberta Hurkacza? Z kim zagra w Marsylii?

Hubert Hurkacz. Kiedy kolejny mecz w Marsylii?

Hubert Hurkacz kolejny mecz zagra już jutro, w sobotę 25.02.2023. Polski tenisista zmierzy się w półfinale ze zwycięzcą meczu Dimitrow-Bublik. Obydwaj zawodnicy są niżej w rankingu ATP od Polaka.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x