Hokejowe MŚ 2022: Czas na zapowiedz trzeciego dnia mistrzostw (typy, kursy)

Każda z drużyn na tych mistrzostwach rozegrała już po jednym spotkaniu. Gospodarze mistrzostw Finlandia jako jedyna odniosła na tym turnieju już dwa zwycięstwa, a jutro zespół Suomi będzie odpoczywał.

Hokejowe MŚ 2022: Czas na zapowiedz trzeciego dnia mistrzostw (typy, kursy)

W piątek w Finlandii rozpoczeły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Po raz pierwszy od 2019 roku z trybun tę imprezę oglądać będą kibice. Zabraknie natomiast reprezentacji Rosji oraz Białorusi, które zostały wykluczone po zbrojnej napaści na Ukrainę.

Z powodu pandemii odwołano mistrzostwa w 2020 roku, a w 2021 odbyła się rywalizacja tylko na najwyższym szczeblu. Na Łotwie nie wpuszczono jednak kibiców na trybuny. Zloty medal zdobyła Kanada, która w finale pokonała po dogrywce 3:2 broniącą tytułu Finlandię.

Tradycyjnie w imprezie zabraknie wielu gwiazd NHL. W kanadyjsko-amerykańskiej lidze trwa dopiero pierwsza runda fazy play off.

W pierwszej części turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów i dalej zmagania toczyć się będą systemem pucharowym. Najsłabsza drużyna w każdej grupie spadnie do Dywizji 1A.

Podział na grupy 85. MŚ w hokeju na lodzie:

grupa A: Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja, Dania, Kazachstan, Francja, Włochy
grupa B: Finlandia, USA, Czechy, Szwecja, Łotwa, Norwegia, Wielka Brytania, Austria

https://www.sts.pl/pl/promocja-powitalna/

Obie reprezentacje w pierwszych swoich spotkaniach na tych mistrzostwach odniosły porażkę. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydają się być Skandynawowie, ale kurs na ich zwycięstwo jest dosyć niski. Więc postawiłem tutaj na wariant „liczba goli +4,5”, ponieważ obie drużyny tracą stosunkowo dużo bramek.

W tym spotkaniu faworyt wydaje się pewny. To Kanada, która w pierwszym swoim meczu po obronę tytułu mistrzów świata w hokeju na lodzie pokonała bardzo groźne Niemcy, a Włosi w sobotę okazali się gorsi różnicą trzech bramek od reprezentacji Szwajcarii. Postawiliśmy tutaj na wariant że te spotkanie wygra kraj klonowego liścia w handicapie (-5,5), a to dlatego że Włosi w dotychczasowych spotkaniach przegrywała z zespołem z Ameryki różnicą pięciu czy sześciu bramek.

Obie drużyny mistrzostwa rozpoczęli od porażki. Ale mimo wszystko w lepszym stylu przegrali Trójkolorowi, którzy do ostatnich minut próbowali doprowadzić do remisu w meczu ze Słowakami. Kazachstan natomiast w sobotę poniósł dość dotkliwą klęskę przegrywając bardzo wysoko z Danią, z zespołem który mimo że grał na Igrzyskach w Pekinie, to nie jest zaliczany do faworytów mistrzostw. Nasz typ: zwycięstwo Francji.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych nie powinna mieć problemów z pokonaniem Austriaków. Więc w tym starciu warto obstawić liczbę goli jaka w padnie w tym spotkaniu. Zespół Austrii w sobotę zagrał przyzwoicie w meczu ze Szwecją przegrywając różnicą dwóch bramek, a Amerykanie dość pewnie ograli Łotyszy strzelając im cztery gole, a tracąc jedną. Nasz typ: liczba goli poniżej 5,5.

Czesi i Szwedzi mistrzostwa zaczęli od zwycięstwa. Czescy hokeiści pokonali bardzo pewnie Wielką Brytanię 5:1, a Szwecja pokonała Austrię 3:1. Bardzo często obie drużyny grają między sobą, więc trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę tego meczu. Postanowiliśmy postawić tutaj na wariant „liczba goli powyżej 4,5”, ponieważ na pięć spotkań rozegranych między sobą aż czterokrotnie padło więcej niż 4 bramki.

Obie reprezentacje mistrzostwa zaczęli od zwycięstwa. Szwajcarzy pewnie pokonali Włochów, a Dania rozbiła Kazachstan aż 9:1. Mimo tego że analitycy wskazują że wygrają Szwajcarzy, to tutaj pokusilibyśmy się o postawienie na zwycięstwo Danii, ponieważ w lutym tego roku podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, lepsi w meczu bezpośrednim okazali się Duńczycy.

4.5 / 5. Ocen: 2

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x