Hokejowe Mistrzostwa Świata w polskiej telewizji! Kto kupił prawa do transmisji?

Wiemy już, który nadawca pokaże przyszłoroczne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie, pierwsze z udziałem reprezentacji Polski po wywalczonym w ostatnich dniach awansie do elity. Zmagania najlepszych hokeistów, wśród których znaleźli się również Biało-Czerwoni, będzie można śledzić na sportowych antenach Telewizji Polsat. Zresztą nie tylko w przyszłym roku!

Telewizja Polsat z prawami do mistrzostw świata w hokeju

Telewizja Polsat pokaże nie tylko Hokejowe Mistrzostwa Świata 2024, ale też pięć kolejnych edycji!!! Prywatny nadawca zakupił na wyłączność prawa do transmisji turniejów w latach 2024-2029. To świetna informacja dla wszystkich kibiców hokeja w naszym kraju, którzy wciąż nie mogą uwierzyć w powrót reprezentacji Polski do elity. Trudno temu się dziwić, bo Biało-Czerwoni z trzeciego poziomu rozgrywkowego do grona szesnastu najlepszych drużyn globu przeskoczyli w zaledwie dwa lata!!!

Przypominamy, że reprezentacja Polski w hokeju na lodzie mężczyzn powróciła do światowej elity po 21-letnim okresie rywalizacji na niższych szczeblach. Zaplanowane na 2024 rok mistrzostwa świata odbędą się w Pradze i Ostrawie, a poza Polakami zagrają na nich również takie potęgi jak Kanada, USA, Szwecja, Czechy, Słowacja, Szwajcaria czy Finlandia.

Dosłownie wszystkie mecze tego turnieju oraz wszystkich kolejnych co najmniej do 2029 roku transmitowane będą w kanałach z rodziny Polsat Sport. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, oprócz elitarnej dywizji mistrzowskiej Telewizja Polsat pokaże także zmagania w Dywizji 1. Można więc powiedzieć, że nadawca mocno stawia na hokej.

„W Polsat Sport od zawsze stawiamy na wielkie turnieje i transmisje z udziałem polskich sportowców. Szczególnie cieszymy się, gdy te dwa aspekty udaje się połączyć. I tak właśnie jest w przypadku świeżo wywalczonego przez Biało-Czerwonych awansu do hokejowej elity. Prace nad pozyskaniem praw do Mistrzostw Świata IIHF w latach 2024 – 2029 rozpoczęliśmy jakiś czas temu. Fakt, że już w pierwszej transmitowanej przez nas edycji wystąpi reprezentacja Polski traktujemy jako dobry prognostyk dla całej wieloletniej umowy i będziemy trzymać kciuki za to, by Biało-Czerwoni rywalizowali z elitą co roku” – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji POLSAT.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Telewizja Polsat od lat słynie z bogatej oferty sportowej. Już za trzy tygodnie na jej sportowych antenach będzie można śledzić chociażby transmisje Siatkarskiej Ligi Narodów 2023, a od połowy lipca jedyny turniej Wielkiego Szlema na trawie, czyli legendarny Wimbledon. Do tego zmagania lekkoatletów w Diamentowej Lidze 2023 oraz szereg innych imprez sportowych. Nie sposób wymienić je wszystkie.

Źródło: meczyki.org/Telewizja Polsat (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button