Hokejowe Mistrzostwa Świata U18 odbędą się w Polsce!

Polska zorganizuje Hokejowe Mistrzostwa Świata U18, które odbędą się w dniach 17-23 kwietnia 2024. W jakim mieści zobaczymy uczestników tej imprezy?

Hokejowe Mistrzostwa Świata U18 odbędą się w Polsce!
Hokejowe Mistrzostwa Świata U18 odbędą się w Polsce! (fot. PZHL)

Hokejowe MŚ U-18 w Polsce. Kiedy i gdzie?

W fińskim Tampere trwa Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. To właśnie podczas niego IIHF podjął decyzję, że w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA juniorów. Turniej zostanie zorganizowany na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.

IIHF wybrał organizatorów turniejów Mistrzostw Świata. W dniach 17-23 kwietnia 2024 roku na Stadionie Zimowym w Sosnowcu, który zostanie oficjalnie otwarty w czerwcu tego roku, odbędą się Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA. Konkurentem do organizacji turnieju był Bukareszt. Sosnowiec otrzymał ponad 76 procent głosów. Reprezentacja Polski Juniorów zmierzy się z Chorwacją, Wielką Brytanią, Serbią, Rumunią i Holandią. 

W Tampere wybrano również gospodarzy MŚ seniorek Dywizji IB, MŚ Dywizji IB U20 juniorów oraz MŚ Dywizji IB U18 Juniorek. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Wróbla w dniach 31 marca-6 kwietnia 2024 roku zagra W Rydze z Wielką Brytanią, Włochami, Słowenią i Łotwą oraz rywalem, który spadnie z Dywizji IA. W drugiej turze głosowania delegaci oddali 14 głosów na Łotwę, a 10 na polską kandydaturę – Katowice. 

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

MŚ Juniorów U20 odbędą się w słoweńskim Bledzie w dniach 11-17 grudnia 2023 roku a rywalami Biało-Czerwonych będą Słowenia, Ukraina, Włochy, Estonia i Chorwacja. Z kolei MŚ Juniorek U18 z udziałem Polek będą organizowane w Hiszpanii.

W Tampere w Kongresie udział biorą Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF, wiceprezes PZHL i prezes Polskiej Hokej Ligi oraz Adam Fras, wiceprezes PZHL.

Przypominamy, że w 2024 roku odbędą się także MŚ w hokeju na lodzie najwyższej dywizji, do której awansowała niedawno reprezentacja Polski.

4.9 / 5. Ocen: 24

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x