HOKEJ: Kanada ogłasza 25-osobowy skład na igrzyska Pekin 2022

fot. Bruce Bennett

W skład 25-osobowego składu wchodzą złoty medalista olimpijski z Vancouver 2010 Eric Staal, najlepszy draft z 2021 roku Owen Power i trzech członków drużyny, która zdobyła brązowy medal olimpijski z igrzysk PyeongChang 2018.

Do igrzysk zostało 10 dni, więc dziś drużyna z Kraju Klonowego Liścia ogłosiła skład na turniej hokejowy mając nadzieję że przyniesie im to 10 złoty medal w historii. Ponieważ gracze NHL nie rywalizują na igrzyskach, 25-osobowy skład składa się z dziewięciu graczy z rosyjskiej Kontynentalnej Ligi Hokejowej, a reszta drużyny gra w lidze m.in w Szwajcarii, Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Jedną z gwiazd turnieju hokejowego będzie 37-letnia jej legenda Eric Staal który zasmakował już złota na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010. W komunikacie prasowym, który pojawił się po ogłoszeniu, Staal ujawnił swoje zadowolenie z tego, że został wybrany. „Mam tak wiele miłych wspomnień z rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver i ze zdobycia tam złotego medalu na własnym lodzie” – powiedział. „Igrzyska to marzenie każdego sportowca i wiem, że cała nasza drużyna jest wdzięczna za tę okazję. ”

Do Staala w składzie, który łączy młodość z doświadczeniem, dołączy trzech brązowych medalistów z poprzednich igrzysk PyeongChang 2018 (Maxim Noreau, Eric O’Dell i Mat Robinson) , podczas gdy najmłodsi gracze w składzie będą mieli po zaledwie 19 lat i są to Mason McTavish i Owen Power (wybrany jako pierwszy w drafcie NHL 2021).

Zawody w hokeju na lodzie mężczyzn w Pekinie 2022 rozpoczynają się 9 lutego, a finałowy mecz odbędzie się 20 lutego.

Skład reprezentacji Kanady w hokeju na lodzie na igrzyska olimpijskie Pekin 2022 :

Bramkarze: Devon Levi, Edward Pasquale , Matt Tomkins

Obrońcy: Marek Barberio, Jason Demers, Brandon Gormley, Alex Grant, Maxim Noreau, Moc Owen, Mat Robinson, Tyler Wotherspoon

Napastnicy: Daniel Carr, Adam Cracknell, David Desharnais, Landon Ferraro, Josh Ho-Sang, Rycerz Korban, Jack McBain, Mason McTavish, Eric O’Dell, Eric Staal, Ulica Bena, Adam Tambellini, Jordania Weal, Daniel Winnik.

4.5 / 5. Ocen: 2

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

Back to top button