Hit transferowy w PKO Ekstraklasie: Ramirez zostanie piłkarzem Lecha!

Lider ŁKS-u Łódź i jeden z najlepszych zawodników PKO Ekstraklasy w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 lada moment zmieni klub. Hiszpan Dani Ramirez, bo to o nim mowa, właśnie rozpoczął testy medyczne, które są ostatnią formalnością przed podpisaniem kontraktu z Lechem Poznań.

Hit transferowy w PKO Ekstraklasie: Ramirez zostanie piłkarzem Lecha! (lechpozna.pl/fot. Przemysław Szyszka)

ŁKS traci największą gwiazdę

Sprawa odejścia hiszpańskiego pomocnika z drużyny beniaminka polskiej ekstraklasy została przesądzona już kilka tygodni temu, kiedy włodarze łódzkiego klubu zdecydowali się na sprzedaż błyskotliwego zawodnika, który w razie spadku z elity, co na dziś jest bardzo prawdopodobne, mógłby odejść za darmo.

Wówczas w wyścigu o podpis Daniego Ramireza wystartowały według doniesień medialnych trzy kluby PKO Ekstraklasy oraz kilka zagranicznych. Najczęściej wymieniano w tym gronie Lecha Poznań, Jagiellonię Białystok i Pogoń Szczecin. Jako pierwsi z tego wyścigu mieli odpaść „Portowcy”.

Początkowo najlepsze warunki ŁKS-owi przedstawili działacze Jagiellonii Białystok, którzy chwilę wcześniej sprzedali za rekordowe dla nich 4 miliony euro Patryka Klimalę do Celticu Glasgow i byli pogodzeni z odejściem Jesusa Imaza za granicę. Ostatecznie do tego nie doszło, więc temat ściągnięcia Ramireza na Słoneczną upadł.

Lech wygrał batalię o Ramireza

Tym samym na polu bitwy o podpis chyba najlepszego pomocnika rundy jesiennej na polskich boiskach pozostał już tylko Lech Poznań, który długo nie potrafił przekonać jednak ŁKS-u do sprzedaży zawodnika. Negocjacje pomiędzy klubami przeciągały się, żeby w końcu znaleźć swój pozytywny finał.

Od środy na testach medycznych w Lechu Poznań przebywa Dani Ramirez. Jeżeli Hiszpan przejdzie je pomyślnie, to w czwartek podpisze kontakt z „Kolejorzem” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu ze stolicy Wielkopolski.

Ile na sprzedaży swojego asa zarobią łodzianie? Według odniesień medialnych mowa o kwocie przekraczającej 500 tysięcy w europejskiej walucie.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button