Historyczny sukces polskich siatkarzy!

Za sprawą trzech zwycięstw w pierwszym turnieju fazy interkontynentalnej Siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Polski mężczyzn po raz pierwszy w historii awansowała na pierwsze miejsce w rankingu FIVB, Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej!!!

Historyczny sukces polskich siatkarzy! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Polacy na czele rankingu FIVB (13.06.2022)

Na wstępie warto przypomnieć, co robi Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) w oficjalnym komunikacie prasowym, że według nowych zasad, drużyny narodowe nie zdobywają już punktów rankingowych tylko za miejsca w najważniejszych imprezach, ale także za wszystkie oficjalne mecze. Ich liczba uzależniona jest od siły przeciwnika i wyniku. Jeszcze 8 czerwca, czyli tuż przed startem tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, Biało-Czerwoni zajmowali drugie miejsce w zestawieniu FIVB, ustępując jedynie Brazylii.

Z tym, że wicemistrzowie świata podczas pierwszego tygodnia SLN 2022 dość niespodziewanie przegrali z USA (1:3) i z Chinami (0:3), co przy trzech zwycięstwach Polski, w tym nad czwartą w rankingu Francją (3:1), doprowadziło do zmiany na samym szczycie siatkarskiej hierarchii.

Polska drużyna narodowa, która uzbierała 385 punktów, jeszcze nigdy nie była na szczycie światowego rankingu. Brazylię wyprzedzamy obecnie o 15 punktów. Trzecia Rosja (352) z wiadomych względów nie bierze udziału w tegorocznych zmaganiach, więc wkrótce zapewne wypadnie poza czołową trójkę. Dalej mamy Francję (351) i Włochy (321), czyli kolejno mistrzów olimpijskich z Tokio oraz aktualnych mistrzów Starego Kontynentu.

Ranking FIVB na dzień 13 czerwca 2022

  1. Polska – 385 punktów
  2. Brazylia – 370
  3. Rosja – 352
  4. Francja – 351
  5. Włochy – 331
  6. USA – 315
  7. Argentyna – 294
  8. Słowenia – 279
  9. Serbia – 272
  10. Japonia – 259

Awans w rankingu FIVB zaliczyły też Polskie siatkarki. W zestawieniu opublikowanym przed tygodniem Biało-Czerwone wskoczyły do pierwszej dziesiątki, a już za kilkadziesiąt godzin powalczą o kolejne punkty, bo już we wtorek rozpoczyna się drugi tydzień zmagań SLN 2022 kobiet.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x