Heynen przerywa milczenie ws. przyszłości w Polsce

Czy Vital Heynen nadal będzie szkoleniowcem reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce? Belg nareszcie przerwał milczenie w tej sprawie.

Vital Heynen
Vital Heynen

Ostatni turniej Heynena w Polsce?

Mimo że reprezentacja Polski nadal gra w turnieju o mistrzostwo Europy i ma spore szanse na to, by zdobyć w nim jakiś medal, a być może nawet złoto, przyszłość w kadrze trenera Vitala Heynena nie jest jasna. Co więcej, coraz częściej mówi się o tym, że Belg będzie musiał pożegnać się z kadrą.

Władze PZPS mają ciągle jasne stanowisko w sprawie szkoleniowca. Jeżeli nadal chce on pozostać na swoim stanowisku, musi wystartować w konkursie tak, jak każdy inny kandydat ubiegający się o tę funkcję. Było to spore zaskoczenie dla Heynena, który sam przyznał w jednym z wywiadów, iż nie miał pojęcia o takiej procedurze. Nie podjął jednak wówczas temu, czy zamierza startować w takiej trenerskiej rywalizacji, czy też nie.

Na dzień przed meczem Polska – Słowenia w półfinałach ME Heynen nareszcie przerwał milczenie. Niestety, niewiele podaje konkretów, chociaż charakter wypowiedzi każe sądzić, iż niewielkie są szanse na to, by ten trener nadal pracował dla Polski.

Szczególne mecze w Katowicach

Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo” – powiedział wciąż aktualny szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski w rozmowie z serwisem Plusliga.pl.

Biało-Czerwoni o finał mistrzostw Europy zagrają w dniu 18 września. Ich spotkanie zaplanowano na godzinę 17.30. Jeżeli awansują do najlepszej dwójki turnieju, o złoto powalczą w niedziele, również w Katowicach, o godzinie 20.30. Mecz o brąz zaplanowano z kolei na 17.30.

Chcemy walczyć i pokazać dobrą siatkówkę. Przed meczem z Rosją powiedziałem chłopakom tylko jedno zdanie – chcę, żeby po meczu w szatni mogli być dumni z tego jak zagrali. To jest najważniejsze, nie sam wynik. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Katowicach” – wyznaje Heynen.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds