Hermes oficjalnie trenerem Arki Gdynia

Hermes Neves Soares może oficjalnie prowadzić jako pierwszy trener Arkę Gdynia, która gra obecnie występuje na poziomie Fortuny 1 Ligi.

Hemes poprowadzi Arkę Gdynia w rundzie wiosennej Fortuny 1 Ligi. Foto: Arka Gdynia/Twitter

Arka Gdynia daje szansę asystentowi Ryszarda Tarasiewicza

Pomimo że Brazylijczyk z polskim paszportem od 24 listopada 2022 roku przyjął tymczasowo drużynę z Gdyni po niespodziewanym zakończeniu współpracy z Ryszardem Tarasiewiczem, która pod jego kierownictwem nie osiągała wystarczających rezultatów. Sami włodarze Arki Gdynia bardzo długo myśleli nad różnymi rozwiązaniami, jednak w końcu postanowili dać szansę 48-latkowi, który jednak nie posiada jeszcze wymaganej licencji do prowadzenia drużyny na poziomie pierwszej ligi.

Więc Arka Gdynia postanowiło zwrócić zapytanie do PZPN o danie Hermesowi tymczasowej licencji do zakończenia sezonu 22/23, aby Brazylijczyk mógł prowadzić w rundzie wiosennej Arkę Gdynia. Ostatecznie polski związek piłki nożnej zaakceptował ten wniosek pozytywnie, o czym dowiedzieliśmy się w oficjalnym komunikacie opublikowany na stronie klubu z Gdyni.

-Hermes jest związany z Arką od 2021 roku. Od 24 listopada 2022 roku pełni funkcję pierwszego trenera. W styczniu bieżącego roku Klub zwrócił się do Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej o zgodę na prowadzenie zespołu przez trenera Hermesa na poziomie pierwszej ligi, zaś na początku lutego zgoda ta została udzielona do 30 czerwca 2023 roku.

49-letni Brazylijczyk wcześniej tymczasowo prowadził Chojniczankę Chojnice i ekipę Unii Stolec. Jednak większość czasu Hermes pracował jako asystent takich trenerów jak: Mariusz Rumak. Jorge Paixao, Daniel Osiński (Zawisza Bydgoszcz), Maciej Bartoszek (Zawisza Bydgoszcz, Chojniczanka Chojnice), Dariusz Marzec, Ryszard Tarasiewicz (Arka Gdynia)

Przed pracą trenerską Hermes grał jako piłkarz dla polskich klubów między innymi w Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, czy Zawiszy Bydgoszcz, w którym 1 lipca 2014 roku postanowił zakończyć swoją karierę piłkarską.

Źródło: Arka Gdynia

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x