Henryk Kasperczak trenerem reprezentacji Polski?

Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz przestał pełnić funkcję trenera Biało-Czerwonych. Eliminacje Euro 2024 nadchodzą wielkimi krokami, a wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem. Na łamach „Super Expressu” Henryk Kasperczak zdradził chęć przejęcia kadry.

Henryk Kasperczak trenerem reprezentacji Polski?
Henryk Kasperczak przejmie Polaków?

Legendarny szkoleniowiec nowym trenerem reprezentacji Polski?

Wciąż Polski Związek Piłki Nożnej nie zdecydował, kto zastąpi Czesława Michniewicza. Dziennikarze informowali, że głównym faworytem jest Vladimir Petković, jednak Cezary Kulesza nadal nie podjął decyzji. Mimo, że związek zamierza zatrudnić obcokrajowca, to niektórzy uważają, że nowym selekcjonerem powinien być ktoś z naszego podwórka. Wśród ewentualnych kandydatów wymieniało się Marka Papszuna i Michała Probierza. Teraz do tego grona dołączył Henryk Kasperczak.

Wprawdzie 76-latek od dawna nie pracował jako trener, niemniej sam uważa, że jest gotowy przejąć stery reprezentacji Polski.

Mogę powiedzieć o sobie, że jestem zdrowy, mam siły. Głowa wciąż dobrze pracuje i jestem cały czas ambitny. Ale nie wiemy, co dokładnie myśli prezes Kulesza – na jak długi czas chce zatrudnić selekcjonera, czy miałby on przygotować swojego następcę? Gdyby prezes zadzwonił, to bym z nim rozmawiał. Jestem dyspozycyjny, znam zadania i specyfikę pracy selekcjonera, ale wszystko jest kwestią rozmów i porozumienia się dla dobra polskiej piłki, bo temat jest ważny – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Kasperczak.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Reprezentacja Polski z odważniejszą grą

Były opiekun m. in. Wisły Kraków wskazał elementy w grze Polaków, które należy poprawić.

Bronimy i czekamy na okazję do zdobycia gola. Czemu nie pracujemy nad tym, żeby wyprowadzić piłkę, konstruować akcje i je wykańczać? Cały czas idziemy naszą myślą, która była kiedyś skuteczna – gra z kontrataku. On też jest ważny, ale trzeba wprowadzać te najważniejsze w nowoczesnej piłce – budowanie akcji, pressing itd. – stwierdził.

Kasperczak odniósł się również do Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem snajper FC Barcelony nie jest odpowiednio wykorzystany i brakuje mu wsparcia ze strony kolegów z zespołu.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x