Halowe Mistrzostwa Świata 2026 odbędą się w Polsce!!!

Po raz drugi w historii nasz kraj będzie gospodarzem Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata! W środowy wieczór Światowa Rada Lekkiej Atletyki przyznała Polsce organizację czempionatu w 2026 roku. Impreza zagości w województwie kujawsko-pomorskim, a najlepsi sportowcy globu o medale rywalizować będą w Arenie Toruń.

Halowe Mistrzostwa Świata 2026 w Arenie Toruń

Toruń, w województwie kujawsko-pomorskim w Polsce, jest miejscem dobrze znanym najlepszym sportowcom jako gospodarz ORLEN Copernicus Cup, popularnego corocznego przystanku w World Athletics Indoor Tour Gold, gdzie Mondo Duplantis ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce w 2020 roku, oraz Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 roku. Jak odebrano tę decyzję?

„Powierzenie Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Świata 2026 to świetna informacja dla wszystkich kibiców lekkoatletyki. To kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym jaka odbędzie się w naszym kraju i zarazem potwierdzenie, że Polska jest uznanym i sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych. Jestem przekonany, że mistrzostwa rozgrywane w Arenie Toruń przyniosą nam wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i będziemy mogli z dumą oklaskiwać sukcesy biało-czerwonych” – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk (cytat za pzla.pl).

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

„Z satysfakcją przyjąłem informację o przyznaniu Polsce kolejnej wielkiej imprezy lekkoatletycznej. W marcu 2026 roku do naszego kraju ponownie przyjadą setki zawodników, trenerów czy kibiców z całego świata. To wielkie wyzwanie organizacyjne, aczkolwiek jestem przekonany, że Kujawy i Pomorze wzorowo wywiążą się z postawionego celu i w Arenie Toruń zorganizują najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata (…) Wszyscy pamiętamy, jakim sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się halowe mistrzostwa świata w Sopocie w 2014 roku. Zdobyliśmy wtedy trzy medale, a ze złota cieszyła się Kamila Lićwinko. Co ciekawe, była pierwszą polską lekkoatletką, która triumfowała w imprezie tej rangi. Myślę, że w roku 2026 o złoto będą mogły postarać się kolejne nasze zawodniczki. Mam na myśli Adriannę Sułek oraz Pię Skrzyszowską” – mówi Henryk Olszewski, szef Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (via pzla.pl).

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

„Mam nadzieję, że będę mogła wystartować w tych zawodach. Dla mnie start w halowych mistrzostwach świata przed własną publicznością, w rodzinnym regionie to byłoby niezwykłe przeżycie. Z dumą będę też ambasadorką tych zawodów” – komentuje wywołana do tablicy Adrianna Sułek, rekordzistka Polski oraz wicemistrzyni świata i Europy w pięcioboju.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Podczas środowego posiedzenia Światowa Rada Lekkiej Atletyki otrzymała również aktualne informacje na temat innych nadchodzących wydarzeń World Athletics Series. Lokalny Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Budapeszt 23 poinformował, że przygotowania do sierpniowych mistrzostw idą w dobrym kierunku.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki/World Athletic

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds