Gwiazda polskiej siatkówki mówi pas!

W poniedziałek E.Leclerc Moya Radomka Radom zakończyła sezon 2021/2022 w TAURON Lidze. Siatkarki z Mazowsza zajęły w nim szóste miejsce. W najważniejszej części sezonu swoim koleżankom nie była w stanie pomóc rozgrywająca Katarzyna Skorupa, która ponownie zmagała się z urazem. 38-letniej zawodniczki nie zobaczymy na parkiecie też w kolejnych rozgrywkach, bo w środę ogłosiła zakończenie kariery sportowej!

Gwiazda polskiej siatkówki mówi pas! (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

TAURON Liga: Katarzyna Skorupa zakończyła karierę

Katarzyna Skorupa z powodu kłopotów z nadgarstkami straciła początek sezonu 2021/2022, ale kiedy już wróciła do gry była jedną z najjaśniejszych postaci na parkietach TAURON Ligi siatkarek. Doświadczona rozgrywająca spisywała się na tyle dobrze, że po nominacji Stefano Lavariniego na nowego selekcjonera reprezentacji Polski i w kontekście tegorocznych mistrzostw świata powrócił temat jej ponownej gry w drużynie narodowej. Temat ten umarł śmiercią naturalną po tym, jak zawodniczce odnowił się uraz.

Wydaje się, że to właśnie z powodu nawracającej kontuzji Katarzyna Skorupa zdecydowała się powiedzieć pas, bo pomimo upływających lat wciąż pozostawała jedną z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji. Zresztą nie tylko w Polsce. Problem w tym, że z powodu przewlekłego urazu coraz rzadziej mogła pokazywać swoje kapitalne umiejętności. Oddajmy głos samej zawodniczce:

36 lat… dokładnie tyle minęło odkąd Mama zabrała nas na swój trening. Od tego momentu siatkówka stała się nieodłączną częścią mojego życia… aż do teraz.
Czas zostawić to, co kocham i czemu poświęciłem swoje poprzednie życie.
To była piękna i trudna podróż, pełna sukcesów i dobrych doświadczeń, czasem także złych.
Jestem wdzięczny za możliwość gry w świetnych klubach, zi przeciwko najlepszym zawodnikom i trenerom na świecie. Jestem wdzięczna za poznanych ludzi i przyjaźnie, które mam dzięki siatkówce, za świat, który widziałem i chwile, które przeżyłem.
Nie sposób wymienić wszystkich, którym chciałbym podziękować i za nikim nie tęsknić, ale o kimś wspomnę…
specjalne podziękowania dla mojej ukochanej siostry za bezwarunkowe wsparcie, to znaczyło dla mnie wszystko.
Mamo, tato dziękuję za wszystko, czego nas nauczyłeś o siatkówce.
@christophemathoulinbardzo dziękuję za uratowanie mojej kariery, która skończyłaby się, zanim się zaczęł[email protected]ękuję za niesamowitą pracę i profesjonalną opiekę nad moimi rękami w teraźniejszości.
Postanowiłam zostawić sobie miejsce na różne możliwości i aktywności, jeśli chodzi o siatkówkę, ale w zupełnie innym wymiarze. Czas rozpocząć nowy rozdział.
Będzie mi tego brakowało🏐❤
K.
Źródło: @kasiaskorupa8 on Instagram

Katarzyna Skorupa przez ponad 20 lat profesjonalnej kariery stała się jedną z najbardziej utytułowanych siatkarek z Polski w historii. Na krajowym podwórku zdobyła ze swoimi klubami sześć medali, w tym ten najcenniejszy w 2010 w barwach BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. W jej gablocie z trofeami znajdują się również cztery medale Ligi Mistrzyń CEV, srebro Klubowych Mistrzostw Świata 2012 oraz łącznie aż dziesięć medali i trofeów, jakie wywalczyła we Włoszech, Turcji i Azerbejdżanie.

Popularna „Skajka” zagrała też z reprezentacją Polski na Igrzyska Olimpijskich w Pekinie. Był to ostatni występ polskiej drużyny narodowej kobiet na imprezie tej rangi. Wiele wskazuje na to, że Katarzyna Skorupa pozostanie przy siatkówce w nowej roli i oby tak faktycznie było, bo takich osób bardzo w niej brakuje.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x