Gwiazda PlusLigi odchodzi z PSG Stali Nysa! Gdzie zagra?

Tunezyjski atakujący Wassim Ben Tara, jeden z najlepszych zawodników całej PlusLigi, nie będzie reprezentował barw PSG Stali Nysa w sezonie 2023/2024. 26-letni siatkarz przenosi się do Włoch.

Wassim Ben Tara opuszcza PlusLigę! (Fot.: PSG Stal Nysa/@nysa_stal on Twitter)

Wassim Ben Tara odchodzi z PSG Stali Nysa

O tym, że Wassim Ben Tara nie będzie występował na parkietach PlusLigi w sezonie 2023/24 wiadomo już od dłuższego czasu, ale dopiero dziś PSG Stal Nysa oficjalnie pożegnała swojego lidera. Lidera, który stanowił o sile zespołu przez trzy ostatnie lata.

„Wielka szkoda, że Wassim opuszcza Nysę. Zrobił dla nas bardzo dużo. To chłopak, który ma wielki potencjał. Cieszę się, że Nysa dała mu możliwość wybicia się. Bardzo dobrze mi się z nim pracowało, to profesjonalista w każdym aspekcie” – mówi o swoim były już podopiecznym trener Daniel Pliński, który wraz z Tunezyjczykiem wprowadził drużynę z województwa opolskiego do fazy play-off PlusLigi 2022/23.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

W trakcie trzech wspomnianych wcześniej sezonów, Wassim Ben Tara w barwach Stali Nysa rozegrał 86 oficjalnych spotkań, w których zdobył aż 1421 punktów. Zawodnik posiadający polskie korzenie w minionym roku przyjął również nasze obywatelstwo. Niektórzy widzą w nim nawet przyszłość kadry i porównują do… Mariusza Wlazłego. Porównania te wydają się dziś zdecydowanie na wyrost, ale potencjał Tunezyjczyka z polskim paszportem jest ogromny.

Gdzie zagra Wassim Ben Tara?

Gdyby tak nie było, to nie znalazłby się na liście życzeń Gino Sirciego. To właśnie w klubie Sir Sicoma Monini Perugia będzie występował Wassim Ben Tara w sezonie 2023/24. Spotka tam przyjmujących reprezentacji Polski, Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka.

Więcej informacji o siatkarskich transferach w PlusLidze i nie tylko znajdziesz na łamach naszego portalu >>>TUTAJ<<<.

Źródło: PSG Stal Nysa (materiały prasowe)/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds