Gwiazda Legii jednak zagra przeciwko Lechowi!

Od soboty do poniedziałku włącznie rozgrywana będzie 11. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022. Hitem weekendu niedzielne starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań. Okazuje się, że pomimo pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa będzie mógł w nim wystąpić Mahir Emreli, najlepszy napastnik „Wojskowych”. Jak to możliwe?

Gwiazda Legii jednak zagra przeciwko Lechowi! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Emreli gotowy naa Lecha

Podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej Mahir Emreli przebywał na zgrupowaniu drużyny narodowej Azerbejdżanu, ale przed drugim meczem test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny, a napastnik został odizolowany od zespołu. Okres kwarantanny trwa na ogół od 10 do 14 dni, więc jego występ w hitowym starciu z „Kolejorzem” stanął pod dużym znakiem zapytania. W środę kibice Legii Warszawa mogli jednak odetchnąć z ulgą.

Jak to możliwe, że piłkarz, u którego wykryto koronawirusa tak szybko powrócił do zajęć z kolegami klubowymi kolegami? Okazuje się, że wynik pierwszego testu był po prostu fałszywy, co potwierdziły kolejne badania. Jak to wyglądało w szczegółach najlepiej pokazuje aktualizowany komunikat prasowy stołecznego klubu.

Raport medyczny dot. Mahira Emrelego
13 października, po powrocie do Warszawy, Mahir Emreli przeszedł test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który dał wynik negatywny. Piłkarz dołączy do treningów z zespołem i będzie do dyspozycji trenera w meczu PKO Bank Polski Ekstraklasy z Lechem Poznań.
Po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u zawodnika Legii Warszawa – Mahira Emrelego, zgodnie z ustaleniami sztabu medycznego stołecznej drużyny, powtórzony wynik testu u 24-letniego napastnika dał wynik negatywny. Zawodnik jest zaszczepiony i nie ma żadnych objawów (…)

AKTUALIZACJA: 12 października Mahir Emreli przeszedł kolejny test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Zawodnik otrzymał drugi wynik negatywny. 13 października, po powrocie do Warszawy, Mahir Emreli przeszedł następny test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który również dał wynik negatywny. Przez cały ten czas zawodnik nie wykazywał żadnych objawów. W związku z tym piłkarz dołączy do treningów z zespołem i będzie do dyspozycji trenera w meczu PKO Bank Polski Ekstraklasy z Lechem Poznań.
Źródło: Legia Warszawa

To świetna wiadomość przede wszystkim dla fanów „Wojskowych”, ale też dla wszystkich kibiców śledzących PKO Bank Polski Ekstraklasę w sezonie 2021/2022, bo wszystkim nam zależy, żeby w hitowych spotkaniach udział brali wszyscy najlepsi zawodnicy, a do takich z pewnością zalicza się Mahi Emreli.

Mecz Legia Warszawa – Lech Poznań o 17:30 w niedzielę 17 października 2021 roku będzie można obejrzeć na sportowych antenach Canal+ oraz w Telewizji Polskiej, która z każdej kolejki pokazuje jedno, wybrane spotkanie.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button