Grupa Enea sponsorem Jagiellonii Białystok!

Na miesiąc przed startem sezonu 2023/24 na polskich boiskach, „Duma Podlasia” otrzymała potężne wsparcie. Enea, będąca wicelider rynku energetycznego w Polsce i grupą odpowiedzialną za bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, została sponsorem pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok. Koncern energetyczny, który od lat angażuje się we wspieranie sportowej aktywności dzieci i młodzieży, został również sponsorem strategicznym Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

Grupa Enea i Jagiellonia Białystok grają razem! (Fot.: Jagiellonia Białystok)

Enea wsparła Jagiellonię Białystok

Nikogo nie trzeba przekonywać, że „Duma Podlasia” to zasłużony klub piłkarski. Drużyna ta występuje w Ekstraklasie nieprzerwalnie od 2007 roku. W 2010 roku wygrała Puchar Polski i Superpuchar Polski. W 2015 roku zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie, dwukrotnie w roku 2017 i 2018 była wicemistrzem Polski.

Czytaj też: Terminarz PKO Ekstraklasy 2023/24 ogłoszony!

Ponadto Jagiellonia Białystok reprezentowała Polskę w rozgrywkach europejskich pięciokrotnie. Jest jedynym klubem w regionie, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

„Spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport, przekazując corocznie kilkaset milionów złotych dla klubów, związków sportowych czy wspierając naszych mistrzów. Wśród nich jest także Grupa Enea, która została sponsorem Jagiellonii Białystok – dumy Podlasia. Firma wspiera nie tylko pierwszą drużynę, która walczy o mistrzostwo kraju, ale co ważne także Akademię Jagiellonii Białystok, która jest sportową przyszłością klubu. Jestem dumny, że spółkom Skarbu Państwa przyświeca idea społecznej odpowiedzialności biznesu” – powiedział Jacek Sasin, Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych.

Poza drużyną seniorską, Jagiellonia Białystok aktywnie działa także na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w ramach Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Enea współpracowała już z Jagiellonią Białystok przy silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju dla drużyn U-10, w którym uczestniczyły m.in. Celtic Glasgow, Sporting Lizbona oraz FC Kopenhaga.

„Jagiellonia Białystok to najbardziej utytułowany klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce. Od lat wspieramy polski sport na obszarze swojej działalności, ponieważ zawsze jesteśmy blisko naszych klientów. Za sprawą Enea Ciepło jesteśmy biznesowo obecni również na Podlasiu” – podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu Enea SA. „Dla Enei kluczowe znaczenie ma to, że Jagiellonia Białystok ma rozbudowany system szkolenia dzieci i młodzieży. Wierzę, że dzięki naszemu wsparciu młodzi zawodnicy będą rozwijać swoje umiejętności, a w przyszłości staną się częścią pierwszego zespołu Żółto-Czerwonych” – dodał Majewski.

Enea w sezonie 2023/2024 wspierać będzie udział pierwszej drużyny w rozgrywkach o piłkarskie mistrzostwo Polski. Co ważne, w tym sezonie na koszulkach zawodników pojawi się logo Enei.

„Jestem dumny i niezmiernie mi miło, że po pierwszym roku współpracy podpisujemy kolejną umowę. Oznacza to, że obie strony są zadowolone z kooperacji. W zbliżającym się sezonie poza wsparciem w głównej mierze ukierunkowanym na Akademię Piłkarską Jagiellonii, logo Enei pojawi się na przodzie koszulek pierwszej drużyny. Współpraca z takim partnerem jak Grupa Enea pozwala na łatwiejsze planowanie przyszłości” – powiedział Wojciech Pertkiewicz, Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok Sportowej Spółki Akcyjnej.

Przypominamy, że Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

„Chciałbym serdecznie z tego miejsca podziękować za osobiste zaangażowanie pana premiera Jacka Sasina we wsparcie Jagiellonii Białystok. Bez niego nie byłoby to możliwe. Jagiellonia Białystok na to jak najbardziej zasługuje. To Podlaska Marka roku, to ponad stuletnia tradycja z wieloma sportowymi sukcesami” – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Od wielu lat w Grupie Enea prowadzony jest również projekt Enei Akademii Sportu, który ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Projekt jest uzupełnieniem działań sponsoringowych w sporcie profesjonalnym. Enea Akademia Sportu aktywnie wspiera rozwój dyscyplin na poziomie amatorskim oraz szkolnym dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach Akademii Warty Poznań i Akademii Lecha Poznań. Projekt swoim zasięgiem obejmuje szkoły oraz kluby sportowe z obszaru dystrybucji Enei Operator. Daje on szanse dzieciom na rozwój swoich sportowych talentów pod okiem wykwalifikowanych ekspertów i profesjonalistów.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Jagiellonia i Enea grają razem

Źródło: Jagiellonia Białystok (materiały prasowe)/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X