Gianni Infantino: Poziom tych MŚ jest bardzo wyrównany

W specjalnym oświadczeniu za pośrednictwem FIFA, prezes tej organizacji -Gianni Infantino, stwierdził, że fazy grupowe na Mistrzostwach Świata w Katarze były „najlepszymi w historii” turnieju, jednocześnie chwaląc wyrównaną rywalizację po kilku niespodziewanych wynikach. Po raz pierwszy każdy kontynent, był reprezentowany w 1/8 finału, a żadnej reprezentacji nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów w fazie grupowej. Infantino powiedział:

Prezes FIFA jest zadowolony z przebiegu MŚ w Katarze

Prezydent FIFA ocenia mundial w Katarze

„Fantastyczna atmosfera, wspaniałe bramki, niesamowite emocje, niespodzianki, małe drużyny pokonujące duże drużyny… nie ma już małych drużyn i nie ma już dużych drużyn. Poziom, jest bardzo wyrównany. Po raz pierwszy także reprezentacje wszystkich kontynentów przechodzą do fazy pucharowej. To pokazuje, że piłka nożna staje się, prawdziwie globalna. Na koniec dnia chcemy po prostu dać trochę radości i uśmiechu ludziom na całym świecie. O to chodzi w piłce nożnej, o to chodzi w mistrzostwach świata i tak też powinno się dziać, od teraz do końca. Widzieliśmy już kilka świetnych akcji na boisku, co jest najważniejszą częścią”.

– Widziałem wszystkie mecze, rzeczywiście, i mówiąc bardzo prosto i bardzo jasno, to była najlepsza faza grupowa mistrzostw świata w historii. Jest to bardzo dobrym prognostykiem na pozostałą część mundialu. Mecze były rozgrywane na wysokim poziomie na pięknych obiektach – to już wiedzieliśmy wcześniej. Jednak publiczność, która tam była, była niesamowita. Średnio ponad 51 000 na mecz – powiedział Infantino.

Nie ma już mocnych i słabych drużyn. Poziom jest bardzo, bardzo wyrównany. Po raz pierwszy w historii również reprezentacje wszystkich kontynentów awansowały do fazy pucharowej. To pokazuje, że piłka nożna naprawdę staje się globalną dyscypliną – dodał.

Faktycznie trudno nie zgodzić się ze szwajcarskim działaczem: wygrana Arabii Saudyjskiej z Argentyną, porażki Niemiec i Hiszpanii z reprezentacją Japonii, czy awans do ćwierćfinału MŚ- Maroka, te niektóre wydarzenia zdarzyły właśnie się na tegorocznym mundialu.

FIFA podała również, że skumulowana frekwencja na 48 meczach grupowych MŚ w Katarze wyniosła 2,45 miliona, chociaż podczas niektórych meczów można mieć wątpliwości czy dany stadion jest zapełniony kibicami z powodu widocznych wolnych miejsc, które można było zobaczyć między innymi w telewizji.

Zakończenie MŚ w Katarze zaplanowano na 18 grudnia.

Źródło: : PlanetSport.com. GWFN

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x