Gianni Infantino: Piłka nożna jednoczy świat

Prezydent FIFA — Gianni Infantino wyraził swoje zdanie, że w jego opinii trwające mistrzostwa świata jednoczą świat i zbliżają się do spotykania z różnymi fanami o innej narodowości.

Prezes FIFA – Gianni Infantino, twierdzi, że MŚ w Katarze zjednoczyły świat. Foto: FIFA/ YouTube(screen)

Prezydent FIFA na temat MŚ w Katarze

Szwajcarski działacz w ostatnich tygodniach znalazł się pod głęboką obserwacją i musiał się zmierzyć z ostrą krytyką za wywiad przed mistrzostwami świata i brak działań w związku z łamaniem praw człowieka w Katarze, czy o dyskryminowanie ludzi. Ostatnio Infantino, powiedział natomiast, że MŚ w Katarze są najlepszą imprezą w historii tego turnieju. Teraz Szwajcar postanowił udzielić wywiadu oficjalnemu kanałowi FIFA, gdzie mówił o tym, co piłka nożna i mistrzostwa świata jako całość oznaczają dla globalnej gry. Infantino stwierdził:

 -Piłka nożna naprawdę jednoczy świat. Piłka nożna, ma tę magię, tę szczególną cechę, że kiedy piłka się toczy, ludzie się spotykają. Przyjeżdżają w radosnej atmosferze. Muszę przyznać, że przed Mistrzostwami Świata FIFA martwiliśmy się, że mamy tak wielu fanów z tak wielu krajów, w tym samym czasie, w tym samym miejscu. To nie zdarza się, podczas normalnych FIFA mistrzostw świata. W normalnych mistrzostwach świata FIFA masz w jednym mieście fanów z dwóch krajów, nie więcej. Tutaj masz 32 kraje oraz wszystkich innych fanów z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie cieszyć się, FIFA World Cup w tym samym miejscu.

W Mistrzostwach Świata FIFA na stadionach pojawiła się większa liczba fanów z całego świata, a reprezentowanych było wiele drużyn z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki, ale także fani z Europy. Dalej prezes FIFA mówił tak:

-Mówiłem to już kilka lat temu. Naprawdę wierzę, że te mistrzostwa świata [FIFA] mogą przyczynić się z jednej strony do zaprezentowania się tej części świata, Zatoce Perskiej, Katarowi, Bliskiemu Wschodowi, pokazania światu, jak gościnni jest i jaką mają bogatą kulturę. Ale także dla reszty świata, aby przyjechała tutaj i była świadkiem gościnności, była świadkiem nowej kultury, poznali się lepiej, i właśnie to się stało – stwierdził prezydent FIFA.

Po dwudniowej przerwie mistrzostwa świata zostaną wznowione już dziś, gdzie Brazylia zmierzy się z Chorwacją, a Argentyna z reprezentacją Holandii.

Źródło: GWFN

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x