Geraint Thomas zwycięzcą 85. edycji Tour de Suisse

Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers triumfował w klasyfikacji końcowej 85. edycji kolarskiego wyścigu Tour de Suisse (2.UWT).

„Czasówka” dla Evenepoela, triumf Thomasa w wyścigu!

Ostatni, ósmy etap – jazdę indywidualną na czas wokół Vaduz (25,6 km) wygrał Belg Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Drugi był Brytyjczyk Geraint Thomas (INEOS Grenadiers) z trzema sekundami straty a trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Stefan Kung (Groupama-FDJ), który był wolniejszy o jedenaście sekund od zwycięzcy.

W końcowej klasyfikacji wyścigu triumfował Thomas, który o minutę i dwanaście sekund wyprzedził Kolumbijczyka Sergio Higuitę z zespołu BORA-hansgrohe. Trzeci stopień podium wywalczył Duńczyk Jakob Fuglsang (Israel-Premier Tech) z minutą i 16 sekundami straty.

Najlepszy w klasyfikacji punktowej okazał się Australijczyk Michael Matthews (Team BikeExchange-Jayco) a w klasyfikacji górskiej zdecydowanie zwyciężył Amerykanin Quinn Simmons z Trek-Segafredo.