Futsal Euro 2022: zwycięstwa Gruzji i Hiszpanii

Debiutanci Gruzini i siedmiokrotni triumfatorzy imprezy Hiszpanie odnieśli zwycięstwa na Martini Plaza w Groningen w grupie D mistrzostw Europy w futsalu.

Futsal Euro 2022: zwycięstwa Gruzji i Hiszpanii

Zwycięstwa Gruzji i Hiszpanii w grupie D

Azerbejdżan doskonale rozpoczął spotkanie i po siedmiu minutach po dwóch golach Rafaela Vileli prowadził 2:0. W 10. minucie Gruzja odpowiedziała trafieniem Elisandro, który pokonał Emina Kurdowa. W 27. minucie Gruzini doprowadzili do remisu. Arhił Sebiskweradze wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Na osiem minut przed końcem debiutanci zdobyli kolejne trafienie. Zwycięstwo 3:2 przypieczętował Thales z rzutu karnego.

Hiszpania zmierzyła się z innym debiutantem – Bośnią i Hercegowiną. Raul Gomez wykorzystał dośrodkowanie Mellado i po trzech minutach Hiszpanie cieszyli się z prowadzenia. W 9. minucie Raul Campos zdobył drugiego gola. Trzy minuty później debiutanci odpowiedzieli bramką Josipa Boskovicia. Jeszcze przed przerwą Hiszpania zdobyła trzeciego gola za sprawą Sergio Lozano. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu Ortiz wykończył akcję po podaniu Lozano i było już 4:1. Kapitan Ortiz w 37. minucie zdobył kolejnego gola i znowu po podaniu Lozano. Hiszpania wygrała 5:1 i jest pierwszą drużyną w historii, która zaliczyła 40. zwycięstwo w finałach Futsal Euro.

W środę kolejne mecze grupy D, w których Bośnia i Hercegowina zmierzy się z Gruzją a Hiszpania z Azerbejdżanem.

Wyniki grupy D:

Gruzja – Azerbejdżan 3:2 (1:2)
0:1 Vilela 6′
0:2 Vilela 7′
1:2 Elisandro 10′
2:2 Sebiskweradze 27′
3:2 Thales 32′ (karny)

Hiszpania – Bośnia i Hercegowina 5:1 (3:1)
1:0 Raul Gomez 3′
2:0 Raul Campos 9′
2:1 Bosković 12′
3:1 Lozano 18′
4:1 Ortiz 21′
5:1 Ortiz 37′

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button