Futsal Euro 2022: zwycięski początek obrońców tytułu i gospodarzy

Obrońcy tytułu, Portugalczycy pokonali Serbów 4:2 w meczu otwarcia grupy A mistrzostw Europy w futsalu. W drugim dzisiejszym spotkaniu gospodarze imprezy Holendrzy wygrali z Ukraińcami.

Futsal Euro 2022: zwycięski początek obrońców tytułu i gospodarzy

Zwycięski początek obrońców tytułu i gospodarzy

Portugalia oddała 14 celnych strzałów na bramkę przy 11 przeciwników. Serbowie doskonale rozpoczęli mecz prowadząc 2:0 po sześciu minutach. Dwa gole zdobył kapitan Marko Prsić. Po słabym początku Portugalia wykazała się doświadczeniem i doprowadziła do wyrównania za sprawą trafień Paulety i Pany Vareli. Obrońcy tytułu po 5 minutach gry w drugiej połowie wyszli na prowadzenie 3:2 po golu Afonso Jesusa. Zaledwie kilka sekund później Tomas Paco strzelił czwartą bramkę ustalając wynik spotkania na 4:2 dla Portugalii. Świetne spotkanie w zwycięskiej ekipie zagrał Zicky Te, który od momentu pojawienia się na boisku z ławki zmienił grę Portugalii na lepsze.

Holandia odniosła zwycięstwo mimo koszmarnego początku. Po zaledwie 52 sekundach przegrywali po uderzeniu Mychajło Zwarycha. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze imprezy byli bliscy wyrównania, ale strzał Karima Mossaoui został zablokowany przez Kyryło Cypuna. Nieco ponad trzy minuty drugiej odsłony meczu, Holendrzy wyszli na prowadzenie 2:1. Najpierw po wrzutce Immanuela Kuijka bramkę z główki zdobył Oualid Saadouni a potem Mohamed Attaibi wpakował piłkę do siatki. Dziesięć minut przed końcem Holandia powiększyła przewagę na 3:1 po skutecznym wykończeniu akcji przez Saida Bouzambou. Ukraińcy zdobyli jeszcze jedno trafienie po golu Petro Szoturmy, ale nie zdołali już doprowadzić do remisu.

Wyniki grupy A:

Serbia – Portugalia 2:4 (2:2)
1:0 Marko Prsić 1′
2:0 Marko Prsić 6′
2:1 Pauleta 10′
2:2 Pany Varela 18′
2:3 Afonso Jesus 24′
2:4 Tomas Paco 25′

Holandia – Ukraina 3:2 (0:1)
0:1 Mychajło Zwarych 1′
1:1 Oualid Saadouni 21′
2:1 Mohamed Attaibi 23′
3:1 Said Bouzambou 29′
3:2 Petro Szoturma 37′

Źródło: Meczyki.org

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X