Futsal Euro 2022: Portugalia obroniła tytuł mistrzowski!

Obrońcy tytułu Portugalczycy pokonali Rosję 4:2 w finale mistrzostw Europy w futsalu rozgrywanym w Holandii. W meczu o trzecie miejsce Hiszpania wygrała z Ukrainą 4:1.

Futsal Euro 2022: Portugalia obroniła tytuł mistrzowski!

Portugalia obroniła tytuł mistrzowski!

Portugalia obroniła tytuł po tym jak odrobiła dwubramkową przewagę Rosjan w finale. Można powiedzieć, że słyną z odwracania losów meczu, gdyż zrobili coś takiego już trzeci raz na tym turnieju. Rosja przystąpiła do decydującego meczu bez Robinho.

Anton Sokołow zdobył otwierającego gola, gdy otrzymał długą piłkę od Pulinho. Autorem drugiej bramki był Antioszkin, który idealnym podaniem z lewej strony posłał piłkę do Andrieja Afanasjewa, który wykończył akcję. Po 13 minutach Rosjanie prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą Portugalczycy zdobyli kontaktowe trafienie autorstwa Tomasa Paco. Choć Rosja miała szansę po tym jak Nando strzelił w słupek to jednak stracili prowadzenie po strzale Andre Coelho i niefortunnym odbiciu od nóg Putiłowa. W 32. minucie obrońcy tytułu wyszli na prowadzenie 3:2 po tym jak Miguel Angelo dośrodkował do Andre Coelho, a ten skierował piłkę do bramki. Rosjanie mieli jeszcze szansę po strzale Siergieja Abramowa, ale trafił w słupek. W końcówce spotkania Portugalczycy zadali ostateczny cios po trafieniu Pany Vareli.

Wynik finału:

Portugalia – Rosja 4:2 (1:2)
0:1 Sokołow 10′
0:2 Afanasjew 13′
1:2 Tomas Paco 19′
2:2 Putiłow 27′ (samob.)
3:2 Andre Coelho 32′
4:2 Pany Varela 40′

Wynik meczu o 3. miejsce:

Hiszpania – Ukraina 4:1 (2:1)
1:0 Mellado 11′
1:1 Czerniawski 17′
2:1 Solano 18′
3:1 Boyis 31′
4:1 Adolfo 32′

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button