Futsal Euro 2022: Portugalia i Rosja w finale

Obrońcy tytułu Portugalczycy i mistrzowie z 1999 roku Rosjanie awansowali do finału mistrzostw Europy w futsalu. W półfinałach Rosja wygrała z Ukrainą 3:2 a Portugalia takim samym wynikiem pokonała Hiszpanię.

Futsal Euro 2022: Portugalia i Rosja w finale

Obrońcy tytułu Portugalczycy i Rosjanie zagrają w finale

Rosja była na prowadzeniu już w 76. sekundzie meczu. Po zagraniu z rzutu rożnego Siergiej Abramow podał do Antona Sokołowa, który umieścił piłkę w siatce. W 15. minucie Rosjanie prowadzili już 2:0 po trafieniu Andrieja Afanasjewa, który celnie uderzył po dobiegnięciu do odbitej piłki. Minutę później Ukraina odpowiedziała golem Jewgena Siryja i dążyła do wyrównania. Tuż przed przerwą Jarosław Lebid trafił w słupek. Niedługo po przerwie po dośrodkowaniu Nando, spektakularnym „rowerkiem” popisał się Artiom Nijazow i było 3:1. Pięć minut przed końcem spotkania Danił Abakszyn strzałem zza pola karnego zdobył drugiego gola i zmniejszył przewagę Rosjan do jednej bramki. Ukraina miała wielką szansę na doprowadzenie do remisu po rzucie karnym odgwizdanym za faul wślizgiem Afanasjewa na Igorze Korsunie. Rzutu karnego jednak nie wykorzystał Petro Szoturma, którego strzał obronił Putiłow. Rosja utrzymała się przy piłce i zwyciężyła 3:2.

Hiszpania objęła prowadzenie już w 17. sekundzie, gdy Sergio Lozano dośrodkował do Raula Gomeza, a ten strzelił obok Andre Sousy. Gdy gra toczyła się od bramki do bramki, Portugalia trzykrotnie trafiła w słupek. Dwukrotnie zrobił to Pany Varela. W 13. minucie Chino kapitalnym strzałem z rzutu wolnego podwoił prowadzenie Hiszpanów. Po przerwie obrońcy tytułu zaczęli naciskać i w konsekwencji tego Ortiz przewrócił Afonso Jesusa a Bruno Coelho zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego. 20-letni Zicky Te okazał się bohaterem Portugalczyków. Najpierw w 32. minucie doprowadził do wyrównania na 2:2 a następnie minutę przed końcem skutecznie wykończył akcję po wrzutce Ericka.

Wyniki półfinałów:

Ukraina – Rosja 2:3 (1:2)
0:1 Sokołow 2′
0:2 Afanasjew 15′
1:2 Siryj 16′
1:3 Nijazow 31′
2:3 Abakszyn 35′

Portugalia – Hiszpania 3:2 (0:2)
0:1 Raul Gomez 1′
0:2 Chino 13′
1:2 Bruno Coelho 29′ (karny)
2:2 Zicky Te 32′
3:2 Zicky Te 39′

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button