Futsal Euro 2022: Kazachstan liderem grupy B

Kazachstan rozgromił Finlandię 6:2 a Włochy zremisowały ze Słowenią 2:2 w poniedziałkowych meczach grupy B mistrzostw Europy w futsalu. Kazachowie z czterema punktami na koncie są liderem tabeli po dwóch kolejkach.

Futsal Euro 2022: Kazachstan liderem grupy B

Kazachstan liderem grupy B

Włosi bardzo szybko, bo już w 40. sekundzie prowadzili po golu Douglasa Nicolodiego. Strzelec bramki wbiegł z prawej strony i pokonał Nejca Berzelaka. Drużyna włoska dominowała, ale w 10. minucie kapitan Alex Merlim wpakował piłkę do własnej siatki i pierwsza część meczu zakończyła się remisem. W 29. minucie Nejc Hozjan oszukał bramkarza i doprowadził do stanu 2:1 dla Słoweńców. Trzy minuty później Alex Merlim zrehabilitował się za samobójczą bramkę z pierwszej połowy. Włoski kapitan uderzył z rzutu wolnego a piłka jeszcze odbiła się od Denisa Totoskovicia i wpadła do siatki. Włochy szły za ciosem i dążyły do zgarnięcia trzech punktów. W ostatnich sekundach Berzelak uratował zespół i mecz zakończył się remisem 2:2.

Finowie w spotkaniu z Kazachami dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale ostatecznie zostali rozgromieni 6:2. W 13. minucie debiutanci na Euro prowadzili po golu Miiki Hosio. Po centrze Daurena Tursagułowa do siatki piłkę skierował Birżan Orazow. Finowie dobrze rozpoczęli drugą połowę i znowu objęli prowadzenie po mocnym strzale Jana Korpeli. Zaledwie minutę później wyrównał bramkarz Higuita, który zdobył fenomenalną bramkę z połowy boiska! Arnold Knaub uderzając z pierwszej piłki wysunął Kazachów na pierwsze prowadzenie w tym meczu, którego już nie oddali. Kolejne trafienia zanotowali Orazow i Knaub a rywali dobił Azat Waliullin, który ustalił wynik spotkania na 6:2.

Wyniki grupy B:

Włochy – Słowenia 2:2 (1:1)
1:0 Nicolodi 1′
1:1 Alex Merlim 10′ (samob.)
1:2 Hozjan 29′
2:2 Alex Merlim 32′

Finlandia – Kazachstan 2:6 (1:1)
1:0 Hosio 13′
1:1 Orazow 18′
2:1 Korpela 24′
2:2 Higuita 25′
2:3 Knaub 29′
2:4 Orazow 32′
2:5 Knaub 34′
2:6 Waliullin 40′

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button