Futsal Euro 2022: horrory zakończone remisami w grupie B!

Kazachstan zremisował ze Słowenią 4:4 a Włochy podzieliły się punktami remisując z debiutantem Finlandią 3:3 w czwartkowych meczach grupy B mistrzostw Europy w futsalu. Spotkania miały pełen dramaturgii przebieg!

Futsal Euro 2022: horrory zakończone remisami w grupie B!

Futsal Euro 2022: horrory zakończone remisami w grupie B!

Kazachstan zaczął źle ten mecz. W 11. minucie po fatalnym błędzie bramkarza Higuity pierwsze trafienie dla Słoweńców zdobył Denis Totosković uderzając z dystansu na pustą bramkę. Dopiero przed przerwą po rzucie rożnym Edsona wyrównanie Kazachstanowi zapewnił Douglas Junior. Tuż po przerwie Słoweńcy ponownie wyszli na prowadzenie po golu Mateja Fiderska, ale dwie minuty później do wyrównania na 2:2 doprowadził Birżan Orazow. Następnie Słowenia najpierw znowu prowadziła po bramce Zigi Ceha a za chwilę powiększyła przewagę na 4:2 po trafieniu Teo Turka. Nie załamało to jednak Kazachstanu, który w ostatnich czterech minutach doprowadził do remisu 4:4 po bramkach Żomarta Tokajewa i Douglasa Juniora.

Pełen dramaturgii miał także drugi mecz w Groningen. Debiutująca w Euro, Finlandia objęła szybko prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania po golu Henriego Alamikkotervo. Włochy wyrównały jednak bardzo szybko po dwóch minutach i bramce Douglasa Nicolodiego. W 30. minucie Cainan De Matos zdobył gola na 2:1 dla Włochów. Finowie błyskawicznie odpowiedzieli golem Alamikkotervo a w ciągu trzech minut prowadzili 3:2 po kapitalnym trafieniu z dystansu kapitana Pano Autiego. Włosi próbowali kilka razy wyrównać, ale byli blokowani. Punkt dla Italii uratował na minutę przed końcem gry Cainan De Matos.

Kolejne mecze grupy B odbędą się w poniedziałek a w nich Włochy zagrają ze Słowenią a Kazachstan z Finlandią.

Wyniki grupy B:

Kazachstan – Słowenia 4:4 (1:1)
0:1 Totosković 11′
1:1 Douglas Junior 16′
1:2 Fidersek 23′
2:2 Orazow 25′
2:3 Ceh 31′
2:4 Turk 33′
3:4 Tokajew 36′
4:4 Douglas Junior 38′

Włochy – Finlandia 3:3 (1:1)
0:1 Alamikkotervo 1′
1:1 Nicolodi 3′
2:1 De Matos 30′
2:2 Alamikkotervo 30′
2:3 Autio 33′
3:3 De Matos 39′

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button