Fundacja SiePomaga dołącza do ekipy Ekstraklasy

Ekstraklasa SA prowadząca rozgrywki najwyższego szczebla w piłce nożnej, oraz Fundacja Siepomaga prowadząca największy w Polsce portal zbiórek charytatywnych Siepomaga.pl podpisały umowę współpracy na sezon 2022/23. Jej celem jest rozszerzenie działań charytatywnych podejmowanych dotychczas przez Ekstraklasę wspólnie z klubami w ramach projektu #EkstraPomoc.

Fundacja SiePomaga dołącza do ekipy Ekstraklasy
Fundacja SiePomaga dołącza do ekipy Ekstraklasy (fot. materiały prasowe)

Kluby wybiorą cele charytatywne

W ramach projektu co miesiąc jeden z klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybierał cel charytatywny, który będzie wspierany również przez pozostałe zespoły. W inicjatywę już pod koniec minionego sezonu włączył się portal Siepomaga.pl, wspierając działania klubów swoim wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu. Po kilku miesiącach owocnej współpracy postanowiono oficjalnie połączyć siły i oprócz pomocy dla indywidualnych potrzebujących, rozszerzyć zakres działań o cykliczne wsparcie ważnych społecznie inicjatyw ogólnopolskich, podejmowanych na rzecz profilaktyki i ochrony zdrowia. 

Radości ze współpracy nie kryje Agnieszka Nowik, wiceprezes Fundacji Siepomaga, która prowadzi portal. – Ogromnie się cieszymy, że środowisko piłkarskie na najwyższym poziomie, które ma tak znaczący wpływ na kształtowanie się postaw społecznych szczególnie u młodych ludzi, z potrzeby serca zainicjowało to charytatywne dzieło, jakim jest #EkstraPomoc – powiedziała. – Głęboko wierzymy, że łącząc sport i pomaganie, pokażemy, jak się “gra do jednej bramki”, a razem z klubami Ekstraklasy uda nam się dotrzeć do szerszego grona darczyńców i zaszczepić w kibicach jeszcze mocniej gen charytatywności – dodała Agnieszka Nowik.

STS bonus + kod promocyjny BETONLINE
STS nowy bonus bez ryzyka + kod promocyjny BETONLINE

Nowy partner charytatywny Ekstraklasy

Podobnego zdania jest Bartosz Orzechowski Manager ds. Komunikacji w Ekstraklasie SA, który w ciągu 2 ostatnich sezonów koordynował #EkstraPomoc z ramienia ligowej spółki. – To dla nas bardzo ważne, że po dwóch latach funkcjonowania projektu udało nam się zyskać tak doświadczonego partnera, jakim jest Siepomaga.pl. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy w stanie pomagać jeszcze lepiej tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Jestem przekonany, że z takim wsparciem wykorzystamy w pełni potencjał komunikacyjny, kibicowski oraz meczowy klubów naszej ligi – dodał przedstawiciel Ekstraklasy. 

Pierwsze wspólne działania w obecnym sezonie zostaną rozpoczęte na przełomie września i  października.  Każda ze zbiórek będzie odpowiednio promowana przez kluby, Ekstraklasę, jak i portal Siepomaga. Narzędzia, takie jak elektroniczne skarbonki, wirtualne puszki czy klubowe social media umożliwią dotarcie do jak największej grupy Darczyńców. Specjalne przygotowane i personalizowane grafiki z kodami QR wyświetlane będą również na telebimach stadionowych.

Pierwszy będzie Górnik Zabrze

Najbliższa akcja pomocy będzie miała miejsce podczas 11 kolejki, kiedy to Górnik Zabrze ogłosi nazwisko osoby potrzebującej, na którą będzie prowadzona zbiórka. Z kolei podczas 13 kolejki wspólnie będziemy zbierać środki wraz z Fundacją DKMS z okazji Dnia Dawcy Szpiku, który przypada 15 października. 

Każda ze zbiórek w danej kolejce będzie na bieżąco aktualizowana i szczegółowo opisywana przez Fundację Siepomaga wraz z Ekstraklasą.  

4.9 / 5. Ocen: 29

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x