Fręch wygrywa turniej w Pradze

Magdalena Fręch zwyciężyła turniej ITF World Tennis Tour w Pradze. Polska tenisistka podczas całej imprezy nie straciła ani jednego seta!

Tenis ziemny
Fręch wygrywa turniej w Pradze

Fenomenalny występ Polki

Zawodniczka z naszego kraju była najwyżej rozstawioną spośród wszystkich uczestniczek rywalizacji w Czechach. Nie brakowało więc przed turniejem głosów, że Polce uda się ostatecznie zwyciężyć. Mało kto jednak mógł spodziewać się tego, że Fręch podczas całej imprezy nie przegra ani jednego seta. Tymczasem właśnie w taki sposób zakończyła turniej.

Finałową rywalką polskiej sportsmenki była Tereza Smitkova, przedstawicielka gospodarzy. Będąca na 360. miejscu w rankingu WTA tenisistka w Pradze musiała przejść przez eliminacje. Najpierw wygrała w nich trzy rundy, a dopiero potem awansowała do drabinki głównej. Tam z kolei pokonała cztery rywalki, zanim zmierzyła się z Polką.

Szybki finał z Czeszką

Spotkanie finałowe Magdalena Fręch rozegrała tak samo kapitalnie, jak cały turniej. Mecz o triumf w Pradze trwał tylko nieco ponad godzinę. Tenisistka reprezentująca nasz kraj znowu wygrała „do zera” – pierwszego seta zwyciężyła 6:2, a drugiego 6:1, chociaż prowadziła w nim już 5:0.

Łodzianka cały czas liczy na to, że znajdzie się w końcu w najlepszej setce rankingu WTA. Żeby jednak tak się stało, potrzebuje kolejnych sukcesów jak ten z Pragi. Dzięki wygranej w czeskiej odsłonie cyklu ITF Women’s World Tennis Tour zawodniczka z Polski zdobyła dodatkowe 80 punktów do swojego dorobku i tym samym ma bardzo dużą szansę, by już wkrótce pobić swój najlepszy wynik w karierze, czyli miejsce 115. Obecnie jest na lokacie 123.

Przypominamy, że w rankingu WTA najlepszą Polką jest na ten moment Iga Świątek, która zajmuje miejsce numer 8. Idą przedstawicielką naszego kraju w tym zestawieniu w TOP 50 jest Magda Linette, która zajmuje pozycję numer 48. Fręch jest naszą trzecią najwyżej rozstawioną rodaczką.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button