Frankowski strzela mistrzowi Francji. Polak bohaterem! [VIDEO]

Przemysław Frankowski nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu w barwach Lens. Polak zdobył w sobotę bramkę, a jego zespół właśnie po jego trafieniu pokonał aktualnego mistrza kraju.

Ligue 1 (liga francuska)
Ligue 1 (liga francuska)

To było spotkanie, które rozgrzewało kibicu obu zespołów do czerwoności. W przerwie pojedynku doszło do zamieszek z udziału fanów obu ekip, dlatego druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem. Na szczęście, mecz udało się ostatecznie dokończyć już bez większych zakłóceń, a dzięki temu możemy teraz pisać o golu debiutanckim Przemysława Frankowskiego.

Polski zawodnik dopiero w tę sobotę zdobył bramkę dla Lens, jednak ten sezon może zaliczyć do bardzo udanych już od pierwszych kolejek. Po pięciu rundach był najlepiej asystującym zawodnikiem francuskiej ekstraklasy. Teraz dołożył do swoich statystyk gola przeciwko Lille, aktualnemu mistrzowi kraju. Warto dodać, że 18 września reprezentant Polski mógł zagrać od pierwszych minut, co może oznaczać, iż wreszcie przekonał do siebie Francka Haise’a trenującego Lens.

Pierwszy gol Frankowskiego dla Lens. ZOBACZ WIDEO:


Po tym jak policji udało się opanować sytuację związaną z bójkami kibiców, na boisku przeważał zespół Lens, jednak nie potrafił tego udokumentować bramką. Udało się to dopiero właśnie Frankowskiemu, który zdobył gola w 74. minucie spotkania. Tym samym nasz zawodnik ma teraz trzy asysty i jedną bramkę w lidze francuskiej po 6 kolejkach.

RC Lens zajmuje teraz drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Liderem jest PSG, mimo że w niedzielę dopiero rozegra swoje spotkanie. Do wicemistrzów kraju klub Frankowskiego ma trzy punkty straty. Mecz obu ekip odbędzie się 5 września tego roku.

Kolejna szansa na gola dla Frankowskiego nadarzy się już za kilka dni, bowiem Lens 22 września zmierzy się ze Strasbourgiem. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 21. W Polsce mecze Ligue 1 można oglądać między innymi na platformie STS TV podczas obstawiania live na www.STS.pl.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button