Franck Ribery wróci do Bayernu Monachium?

Media piłkarskie obiegła informacja o rzekomym powrocie Francka Ribery’ego do Bayernu Monachium. Czy francuski skrzydłowy rzeczywiście jest na celowniku mistrza Niemiec?

Franck Ribery wróci do Bayernu Monachium?
Franck Ribery wróci do Bayernu Monachium?

Bez zainteresowania ze strony Fiorentiny

Franck Ribery w minionym sezonie reprezentował barwy Fiorentiny występującej we włoskiej Serie A. Od lipca 2021 Francuz jest jednak wolnym zawodnikiem, po tym jak nikt nie był zainteresowany przedłużeniem z nim umowy.

Na antenie telewizji Toscana TV Ribery żalił się, iż władze Fiorentiny w żaden sposób nie kontaktowały się z nim w sprawie umowy. Nie wiedział, czego może się spodziewać oraz czy drużyna będzie zainteresowana jego dalszym zatrudnieniem. – „Miałem nadzieję, że moja przygoda z Fiorentiną skończy się przy większym szacunku. Cóż, takie już jest życie” – skomentował Francuz.

Ribery wróci do Bayernu Monachium?

Bezrobotny Ribery był w ostatnim czasie widoczny na obiektach treningowych Bayernu Monachium. Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” uznali to za sygnał, iż 38-latek może wrócić do Bawarii.

Swoje trzy grosze do całej sprawy dołożył Lothar Matthaus, który opublikował na Instagramie zdjęcie z Riberym wraz z dopiskiem: „Bayern nie może znaleźć skrzydłowego? Ja bym rozważył roczną umowę z Franckiem Riberym„.

Były zawodnik Bayernu doczekał się nawet odpowiedzi samego zainteresowanego: „Mój przyjacielu, dzięki! Ja jestem gotowy„.

Oliver Kahn wypowiedział się ws. transferu Ribery’ego

Mimo że w pewnym momencie wydawało się, iż Franck Ribery rzeczywiście wróci do Bayernu, Oliver Kahn, pełniący funkcję dyrektora generalnego bawarskiej drużyny, zdecydował się ostudzić emocje.

W rozmowie z dziennikiem „Bild” Kahn odniósł się do sprawy rzekomego transferu Ribery’ego. Poinformował, że na ten moment Bayern nie rozważa tej opcji. Jednocześnie nie zaprzeczył, by do podpisania kontraktu mogło prędzej czy później dojść.

Franck Ribery grał w Bayernie Monachium przez 12 lat, więc może być spokojnie uznawany za legendę tego klubu. Francuz rozegrał w barwach drużyny z Bawarii w 425 spotkaniach, podczas których zdobył 124 gole. 38-latek ma na koncie 24 trofea zdobyte z aktualnym mistrzem Niemiec.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Franck Ribery wróci do Bayernu Monachium?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P