Fortuna Puchar Polski: Plan transmisji meczów 1/32 finału! (21-23 września)

To już dziś, we wtorek 21 września startuje kolejna edycja Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Do czwartku rozegranych zostanie aż 18 meczów 1/32 finału, a pozostałe odbędą się za tydzień. Na przestrzeni trzech najbliższych dni sześć z tych spotkań będzie można zobaczyć w telewizji. Co, gdzie, jak, kiedy? Tego właśnie dowiesz się z tego tekstu.

Fortuna Puchar Polski: Plan transmisji meczów 1/32 finału! (21-23 września)

Plan transmisji Fortuna Pucharu Polski na 21-23 września

„Puchar Tysiąca Drużyn”, jak nazywane są zmagania o piłkarski puchar kraju, ponownie zapowiadają nam się szalenie ciekawie. Zwycięstwo w tych rozgrywkach daje przepustkę do kolejnej edycji europejskich pucharów, a najlepsze zespoły mogą liczyć na idące w miliony nagrody finansowe. Z tego też powodu nie należy się spodziewać, że faworyci będą odpuszczać mecze, jak to bywało wiele lat temu, aby uniknąć nagromadzenia meczów na wiosnę. Choć oczywiście ekstraklasowe drużyny mają na tyle szerokie składy, że pewnych rotacji w pojedynkach z zespołami z niższych lig można się spodziewać.

Podobnie jak w poprzednim sezonie zmagania w pucharze kraju transmitowała będzie Telewizja Polska, która posiada prawa telewizyjne na wyłączność. Za pośrednictwem kamer Polsatu zobaczymy wtorkowy hit FPP 2021/2022, czyli starcie ekstraklasowych Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk. Dużo więcej spotkań zobaczymy następnego dnia.

W środę nadawca zaproponuje nam aż trzy pozycję. Na pierwszy ogień starcie dwóch ekstraklasowiczów, Górnika Zabrze z Radomiakiem Radom. Trener Jan Urban już zapowiedział zmiany w wyjściowym składzie, a kibice liczą, że od pierwszych minut zobaczą na boisku Lukasa Podolskiego. Później zobaczymy też starcia Wigier Suwałki z Legią Warszawa oraz Stali Mielec z Wisłą Kraków.

Pierwszy tydzień zmagań w Fortuna Pucharze Polski zakończymy w czwartek, dwoma potyczkami. O 17:20 mecz przyjaźni pomiędzy ŁKS-em Łódź i Cracovią, a trzy godziny później konfrontacja dwóch klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy Śląska Wrocław i Bruk-Bet Termalici Nieciecza.

Fortuna Puchar Polski w Polsacie Sport (21-23 września)

Wtorek 21 września
17:20 Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk

Środa 22 września
14:20 Górnik Zabrze – Radomiak Radom
17:20 Wigry Suwałki – Legia Warszawa
20:20 Stal Mielec – Wisła Kraków

Czwartek 23 września
17:20 ŁKS Łódź – Cracovia
20:20 Śląsk Wrocław – Bruk Bet Termalica Nieciecza

Spotkania 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski 2021/2022 dostępne będą również na urządzeniach mobilnych, jak na XXI wiek przystało. Transmisje z nich będzie można znaleźć na platformie Polsat Box Go oraz w jej aplikacji mobilnej, co jest świetną informacją dla kibiców zważywszy na fakt, że wiele spotkań będzie rozpoczynać się wczesnym popołudniem, a więc w godzinach pracy czy szkoły lub w czasie powrotu z nich do domu.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X