Fortuna czeka na Igę Świątek. Rekordowa pula nagród w Roland Garros 2022!

Wielkimi krokami zbliża się druga impreza Wielkiego Szlema w 2022 roku. Mowa oczywiście o startującym już 22 maja turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu. Podczas tegorocznego French Open będziemy mieli do czynienia z rekordową pula nagród, która wyniesie blisko 45 milionów euro!!!

Fortuna czeka na Igę Świątek. Rekordowa pula nagród w Roland Garros 2022!

Roland Garros 2022: Blisko 45 milionów euro w puli nagród

W bieżącym sezonie zmagania na paryskich kortach zapowiadają się dla polskich kibiców szalenie interesująco. Nie może być inaczej, w końcu to turniej Rolanda Garrosa jest pierwszym i jak dotąd jedynym spośród tych wielkoszlemowych, które wygrała tenisistka z naszego kraju. Dokonała tego oczywiście Iga Świątek, która sensacyjnie triumfowała w stolicy Francji dwa lata temu.

Do rywalizacji we French Open 2022 Iga Świątek przystąpi już w zupełnie innej roli. Nie jako pukająca do elity młoda zawodniczka, a jako 20-letnia liderka światowych list i główna faworytka zmagań na paryskiej mączce, na którą będą zwrócone oczy całego świata. Nie może być inaczej skoro raszynianka wygrała cztery ostatnie turnieje WTA, a ostatnie tygodnie podporządkowała przygotowaniom do Rolanda Garrosa.

W 2020 roku Iga Świątek za zwycięstwo we Francji otrzymała 1,6 miliona w europejskiej walucie. Tym razem może podnieść z kortu premię wyższą aż o 600 tysięcy euro, czyli o blisko 40%! To efekt rekordowej puli nagród, która w bieżącej edycji wyniesie 43,6 miliona euro! Jak podział tych środków będzie wyglądał w szczegółach?

Nagrody pieniężne na Roland Garros 2022

Wspomniana powyżej pula dotyczy oczywiście nie tylko turniejów singlowych kobiet i mężczyzn, ale tez zmagań deblowych oraz mikstów. W zmaganiach singlowych będzie wyglądać to tak:

  • I runda: 62 tysięcy euro
  • II runda: 86 tysięcy euro
  • III runda: 126 tysięcy euro
  • IV runda: 220 tysięcy euro
  • 1/4 finału: 380 tysięcy euro
  • 1/2 finału: 600 tysięcy euro
  • Finał: 1,1 miliona euro
  • Zwycięstwo: 2,2 miliona euro

Gdyby Iga Świątek powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, to w ciągu dwóch tygodni mogłaby się się wzbogacić, przy obecnym kursie euro, nawet o ponad 10 milionów złotych!!! Dotychczas Polka z kortów podniosła nagrody o wartości 8,5 miliona dolarów, z czego połową tylko w tym roku, podczas którego wygrała 4 ze swoich 7 turniejów WTA.

Przypominamy, że turniej Rolanda Garrosa 2022 rozpocznie się 22 maja a jego zakończenie zaplanowano na 5 czerwca. Impreza ta będzie oczywiście relacjonowana na naszych łamach.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x