Fortuna 1. Liga: Wielkie marki z licencją na grę w PKO Ekstraklasie 2023/24!

W poniedziałek 15 maja poznaliśmy decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która na posiedzeniach w minionym tygodniu rozpatrywała między innymi wnioski o przyznanie licencji pierwszoligowym klubom z możliwością awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Wisła Kraków i Ruch Chorzów z licencją na grę w PKO Ekstraklasie (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Ruch Chorzów i Wisła Kraków z ekstraklasową licencją

Tak zwana komisja licencyjna PZPN w dniach 9-10 maja 2023 roku rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów I ligi z możliwością awansu do rozgrywek Ekstraklasy, klubów II ligi z możliwością awansu do rozgrywek I ligi oraz wnioski Klubów Orlen Ekstraligi kobiet na sezon 2023/2024. Oto fragment oficjalnego komunikatu prasowego dotyczący pierwszoligowych klubów z perspektywą awansu do elity:

1. Komisja postanowiła przyznać klubom: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Podbeskidzie Bielsko Biała, Wisła Kraków, Ruch Chorzów (do października na stadionie zastępczym w Gliwicach):

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

2.Komisja postanowiła przyznać klubowi Puszcza Niepołomice

-licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 na stadionie przy ul. Reymonta 20 w Krakowie z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, sportowym oraz prawnym.
– nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego;

3. Komisja postanowiła odroczyć wydanie decyzji licencyjnych względem klubów: ŁKS Łódź, GKS Katowice oraz Stali Rzeszów do 18.05.2023 roku.
Źródło: PZPN.pl
Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Tym samym nie ma już przeszkód formalnych, żeby kluby takie jak Wisła Kraków czy Ruch Chorzów powróciły do PKO Bank Polski Ekstraklasy, a takie obawy były. Dotyczyły przede wszystkim „Niebieskich”, którzy nie posiadają obecnie stadionu, które spełniałby ekstraklasowe kryteria. „Biała Gwiazda” również miała swoje problemy, ale te udało się zażegnać, w czym ogromną rolę odegrał obecny właściciel większościowego pakietu akcji, Jarosław Królewski.

Teraz wszystko w rękach, noga i głowach piłkarzy z czołówki Fortuna 1. Ligi. Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2022/23 miejsca premiowane awansem zajmują ŁKS Łódź (59 punktów) i Ruch Chorzów (56). Wisła Kraków (54), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (52), Puszcza Niepołomice (52) i Stal Rzeszów (46) są obecnie w strefie baraży. Tu za nimi plasuje się Arka Gdynia (44) i Podbeskidzie Bielsko-Biała (43).

Źródło: Własne/PZPN

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds