Formuła 1: Verstappen bliżej tytułu!

Zwycięstwem Maxa Verstappen zakończył się niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix USA. Kierowca Red Bull Racing odniósł tym samym ósme zwycięstwo w tegorocznym sezonie i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej cyklu, powiększając przewagę nad broniącym tytułu Lewisem Hamiltonem.

Formuła 1: Verstappen bliżej tytułu!

F1: Verstappen najlepszy w GP USA

Wyścig na teksańskim torze Circuit of the Americas w Austin doi końca trzymał w napięciu, a Holender wyprzedził brytyjskiego rywala zaledwie o niewiele ponad jedną sekundę!!! Co ciekawe, nie zwycięzca, a właśnie drugi na mecie zawodnik wykręcił najszybsze kółko podczas niedzielnych zawodów, za co zgarnął bonus, ale marne to pocieszenie w kontekście walki o mistrzostwo Formuły 1.

Podium uzupełnił Sergio Perez z Red Bulla, który stracił jednak ponad 40 sekund do najlepszej dwójki Grand Prix USA. Kolejne miejsca przypadło w udziale Charlesowi Leclercowi z Ferrari, który stracił do zwycięzcy 56 sekund z hakiem. Pozostali kierowcy zameldowali się na mecie co najmniej minutę później od Verstappen, a aż dziewięciu zostało przynajmniej raz zdublowanych!

Jak się spisali zawodnicy startujący dla Alfa Romeo Racing ORLEN, a więc zespołu, którego rezerwowym kierowcą jest Polak Robert Kubica? Włoch Antonio Giovinazzi ukończył zmagania na jedenastej pozycji, a Fin Kimi Raikkonen na trzynastym miejscu.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Maxa Verstappen, który powiększył swoją przewagą nad broniącym tytułu Lewisem Hamiltonem do 12 punktów. Do końca mistrzostw pozostało jeszcze pięć weekendów wyścigowych.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button