Finał Ligi Konferencji Europy we Wrocławiu?

Tirana oraz Praga, tak na razie wygląda lista miast, które otrzymały zgodę na organizację Ligi Konferencji Europy. Bardzo możliwe, że wkrótce do tego grona dołączy Wrocław.

Finał Ligi Konferencji Europy we Wrocławiu?
Finał Ligi Konferencji Europy we Wrocławiu?

PZPN walczy o organizację finału Ligi Konferencji Europy

Jak się okazało, pomysł na organizację hitowego spotkania zrodził się już w zeszłym roku. To wtedy PZPN przesłał zapytanie do Miasta Wrocław w sprawie tamtejszego stadionu. Arena ta może pomieścić ponad 42 tysiące kibiców. Do tej pory jednak była pomijana w kontekście organizacji ważnych spotkań. Póki co UEFA dysponuje dwoma wolnymi datami na organizację finału: 29 maja 2024 roku i 28 maja 2025.

Wydarzenie o europejskim zasięgu byłoby dla Polski, jak również dla miasta gospodarza unikalną szansą promocji potencjału turystycznego i kulturowego na arenie międzynarodowej, a także kolejnym krokiem w rozwoju najpopularniejszych dyscyplin sportu, jaką jest piłka nożna. Organizacja meczu daje możliwość udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich, a mecz jest także niepowtarzalną okazją do zdobycia cennego doświadczenia w zakresie organizacji wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie” – czytamy w projekcie uchwały Rady Ministrów w tej sprawie.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Pierwszą edycję Ligi Konferencji wygrała AS Roma z reprezentantem Polski w składzie, Nicolą Zalewskim. Spotkanie odbyło się w albańskiej Tiranie. Włoska ekipa zwyciężyła z Feyenoordem Rotterdam. Finał obecnie trwającej edycji odbędzie się 7 czerwca w Pradze. Niewykluczone, że wystąpi w nim Lech Poznań. „Kolejorz” latem wywalczył awans do fazy pucharowej, a już niedługo zmierzy się z norweskim Bodo/Glimt.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x