Filip Starzyński wrócił do Ruchu Chorzów po ośmiu latach!

Po ośmiu latach na Cichą wrócił Filip Starzyński! Doświadczony pomocnik związał się z Ruchem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku, o czym beniaminek PKO Bank Polski Ekstraklasy poinformował w poniedziałkowym komunikacie prasowym. To już ósmy nowy zawodnik, który trafił do ekipy z Górnego Śląska podczas letniego okna transferowego (trwa do 4 września).

Filip Starzyński ponownie graczem Ruchu Chorzów! (Fot.: @RuchChorzow1920 on Twitter)

Ruch Chorzów: Filip Starzyński wraca na Cichą

O możliwym powrocie Filipa Starzyńskiego do Ruchu Chorzów, po awansie 14-krotnych Mistrzów Polski do elity, spekulowano od kilku tygodni, odkąd popularny „Figo” rozstał się z KGHM Zagłębiem Lubin. Do finalizacji rozmów doszło na niespełna trzy tygodnie przed startem sezonu 2023/24 PKO BANK Polski Ekstraklasy, którego terminarz znajdziesz w tym artykule.

Przypominamy, że Filip Starzyński urodził się 27 maja 1991 roku w Szczecinie, a pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Wichrze Przelewice i Salosie Szczecin. Do Ruchu Chorzów przeniósł się na początku 2009 roku, ale do pierwszej drużyny trafił trzy lata później. Wiosną 2012 roku zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Czytaj też: Górnik Zabrze zakontraktował trzech zawodników

Łącznie w barwach „Niebieskich” popularny „Figo” uzbierał dotychczas 120 występów, w których strzelił 24 bramki. Latem 2015 roku odszedł do belgijskiego Lokeren, a pół roku później wrócił do Polski zasilając Zagłębie Lubin, z którym był związany do 30 czerwca bieżącego roku. Ekstraklasowy dorobek Starzyńskiego to aż 321 meczów i 73 bramki.

„Bardzo się cieszę, że wracam do Ruchu, w którym się piłkarsko wychowałem i gdzie wypłynąłem na szerokie wody. Mam duży sentyment do tego miejsca i tego Klubu. Chciałbym dać drużynie jak najwięcej, dlatego skupiam się już na boisku i czekam niecierpliwie na start sezonu” – powiedział po podpisaniu kontraktu Filip Starzyński.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, władze Ruchu Chorzów po powrocie do elity rozpoczęły błyskawiczne zbrojenia. Ich efekt ocenimy pod koniec maja przyszłego roku, ale warto docenić, że na długo przed startem ligi trener Jarosław Skrobacz będzie miał do dyspozycji blisko dziesięciu nowych graczy. Wcześniej ogłoszono transfery między innymi również powracających: Mateusza Bartolewskiego czy Michała Buchalika. Dołączyli też Juliusz Letniowski czy Dominik Steczyk.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Źródło: Ruch Chorzów/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X