Filip Kapica przenosi się do Canal+Sport

Wczoraj Canal+Sport poinformowała oficjalnie, że do ich zespołu dołączy były dziennikarz Eleven Sports – Filip Kapica. Ostatnio dla tej stacji komentował mecze Serie A czy wyścigi Formuły 1 z Michałem Gąsiorowskim.

Filip Kapica przechodzi do Canal+Sport. Foto: Canal+Sport/Twitter

Z Eleven Sports do Canal+Sport

Z poprzednim pracodawcą Kapica pożegnał się we wtorek na Twitterze, gdzie podziękował współpracownikom na czele z szefem redakcji Eleven Sports-Patrykiem Mirosławskim za siedmioletnią pracę.

-Blisko siedem lat temu przekroczyłem próg redakcji Eleven Sports przy ulicy Koszykowej po raz pierwszy i za nic bym nie wpadł, że to miejsce stanie się moim drugim domem. I rzeczywiście nim się nie stało, bo redakcję wkrótce przeniesiono na Plac Europejski. Do miejsca, gdzie przeżyłem najlepszą przygodę zawodową w życiu. Taką, jakiej w 2016 roku nie miałem sobie nawet śmiałości wyobrażać. Poznałem ludzi, z którymi nie tylko chciało się codziennie pracować, ale też spędzać czas poza dziuplami i studiem. Tym samym dorobiłem się kilku nieformalnych członków rodziny bez więzów krwi, z którymi pewnie już pozostanę do grobowej deski. Tak samo jak z sentymentem do miejsca, w którym otrzymałem szansę. Czuję olbrzymią wdzięczność wobec Patryka Mirosławskiego, który mi zaufał i mógłby sobie pomyśleć: „jeżeli komuś zmieniłem życie, to jemu na pewno”. Eleven to przede wszystkim banda bardzo utalentowanych, inspirujących ludzi, od których ciągle można było się czegoś nauczyć. Dziękuję! – tak napisał Kapica na Twitterze.

Filip Kapica oprócz pracy w Eleven Sports tworzy z Mateuszem Święcickim duet 2AngryMen na polskim YouTube, do tego pisze felietony dla tygodnika „Piłka Nożna”. Wcześniej współpracował między innymi z Arskom Group, Weszło, Vice czy Rock Radio.

Teraz przed Kapicą nowe wyzwanie jaka praca jest w Canale+Sport, gdzie są pokazywane mecze PKO BP Ekstraklasy, Ligue 1, połowa meczów ligi hiszpańskiej, czy żużel, NBA i turnieje tenisowe WTA Tour.

Źródło: Filip Kapica/Twitter

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x