FIFA: Rosja nie zostanie wykluczona z rozgrywek

FIFA poinformowała, że Rosja nie będzie wykluczona z rozgrywek piłkarskich na arenie międzynarodowej. Federacja w swoim oświadczeniu „ponownie potępiła użycie siły przez Rosję w inwazji na Ukrainę.

FIFA wyrzuca Kenię i Zimbabwe za politykę, ale Rosja nadal nietykalna
FIFA: Rosja nie zostanie wykluczona z rozgrywek

Rosja bez hymnu i flagi, ale nadal z prawem do gry

Na spotkaniach reprezentacji Rosji nie beda używane symbole narodowe tego kraju, a więc flaga oraz hymn. Wszystkie domowe spotkania Sbornej oraz klubów rosyjskich odbywać się będą na neutralnym terenie i bez udziału publiczności na trybunach.

Według aktualnego stanowiska międzynarodowej federacji piłkarskiej, Rosja występować będzie pod nazwą „Związek Piłki Nożnej Rosji”.

Federacja w swoim niedzielnym oświadczeniu odniosła się także do deklaracji Polski, Czech oraz Szwecji w sprawie baraży MŚ 2022 z udziałem rosyjskiej reprezentacji. Wykluczenia zespołu Rosji domagają się też Hiszpania oraz Francja.

FIFA nie wyklucza, że Sborna zostanie ostatecznie wykluczona z rozgrywek. Tego typu środek będzie jednak mógł być zastosowany dopiero w „najbliższej przyszłości”. Aby tak się stało, sytuacja w Ukrainie musi „nie ulec szybkiej poprawie”.

Według tego, co możemy przeczytać poniżej, federacja rozpoczęła dialog z władzami związków z Polski, Czech oraz Szwecji w celu znalezienia odpowiedniego kompromisu. Cezary Kulesza oraz PZPN jeszcze do tego się nie odniósł, jednak nie wydaje się, by polskie stanowisko miało się zmienić.

Oświadczenie FIFA z dnia 27 lutego:

Po pierwsze i najważniejsze, FIFA chciałaby ponownie potępić użycie siły przez Rosję w inwazji na Ukrainę. Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem i FIFA wyraża swoją najgłębszą solidarność ze wszystkimi ludźmi dotkniętymi tym, co dzieje się na Ukrainie. FIFA będzie kontynuować trwający dialog z MKOl, UEFA i innymi organizacjami sportowymi w celu określenia dodatkowych środków lub sankcji, w tym ewentualnego wykluczenia z rozgrywek, które zostaną zastosowane w najbliższej przyszłości, jeśli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie. Prezydium Rady FIFA pozostaje w gotowości do podjęcia którejkolwiek z tych decyzji. Jeśli chodzi o zbliżające się eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA 2022, FIFA wzięła pod uwagę stanowiska wyrażone w mediach społecznościowych przez Polski Związek Piłki Nożnej, Czeski Związek Piłki Nożnej oraz Szwedzki Związek Piłki Nożnej i podjęła już dialog ze wszystkimi tymi związkami piłkarskimi. FIFA pozostanie w ścisłym kontakcie, aby wspólnie szukać odpowiednich i akceptowalnych rozwiązań.”

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Czas zbojkotować tą pazerna na szekle i skorumpowaną instytucję.

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
1
0
Dodaj swój komentarz.x