FIFA podjęła ważne decyzje w sprawie katarskiego mundialu!

W czwartek 23 czerwca Biuro Rady Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) podjęło kilka ważnych decyzji, w tym te dotyczące regulaminu Mistrzostw Świata Katar 2022. Co się zmieniło względem poprzednich mundiali?

FIFA podjęła ważne decyzje w sprawie katarskiego mundialu!

FIFA: Większe kadry na MŚ w Katarze

Biuro Rady FIFA – składające się z Prezydenta FIFA i sześciu prezydentów konfederacji – zajęło się w czwartek szeregiem kluczowych tematów i podjęło decyzje między innymi o zmianach w regulaminie zaplanowanych na listopad i grudzień tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, biorąc pod uwagę potrzebę zachowania dodatkowej elastyczności ze względu na wyjątkowy czas Mistrzostw Świata FIFA 2022 w globalnym kalendarzu, a także szerszy kontekst destrukcyjnych skutków wywołanych pandemią COVID-19 na drużyny przed turniejami i w ich trakcie, Biuro zadecydowała, co następuje:

  • maksymalna liczba graczy na szerokiej liście zgłoszeń została zwiększona z 35 do 55;
  • liczba graczy, którzy mogą znaleźć się na ostatecznej liście została zwiększona do co najmniej 23 a maksymalnie do 26;
  • ostatnia kolejka zmagań klubowych poprzedzających MŚ w Katarze odbędzie się 13 listopada 2022;
  • nie więcej niż 26 osób (maksymalnie 15 rezerwowych i 11 osób towarzyszących – jeden z tych urzędników musi być lekarzem zespołu) może zasiąść na ławce podczas mecz.

To świetna wiadomość dla selekcjonera Czesława Michniewicza, który na swoje pierwsze zgrupowania powoływał rekordową liczbę zawodników. Wynikało to z chęci przyjrzenia się jak największej liczbie graczy, ale też z testowaniem kilku wariantów taktycznych. Wiele wskazuje na to, że Biało-Czerwoni nie będą stosowali jednej taktyki, a będą dobierały ją do konkretnego rywala. Im większa grupa graczy do dyspozycji, tym lepiej.

Ponadto Biuro Rady FIFA zdecydowało, że 73. Kongres FIFA odbędzie się 16 marca 2023 roku w Kigali w Rwandzie, podczas którego odbędą się wybory prezydenckie w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x