FIFA podjęła ważne decyzje w sprawie katarskiego mundialu!

W czwartek 23 czerwca Biuro Rady Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) podjęło kilka ważnych decyzji, w tym te dotyczące regulaminu Mistrzostw Świata Katar 2022. Co się zmieniło względem poprzednich mundiali?

FIFA podjęła ważne decyzje w sprawie katarskiego mundialu!

FIFA: Większe kadry na MŚ w Katarze

Biuro Rady FIFA – składające się z Prezydenta FIFA i sześciu prezydentów konfederacji – zajęło się w czwartek szeregiem kluczowych tematów i podjęło decyzje między innymi o zmianach w regulaminie zaplanowanych na listopad i grudzień tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, biorąc pod uwagę potrzebę zachowania dodatkowej elastyczności ze względu na wyjątkowy czas Mistrzostw Świata FIFA 2022 w globalnym kalendarzu, a także szerszy kontekst destrukcyjnych skutków wywołanych pandemią COVID-19 na drużyny przed turniejami i w ich trakcie, Biuro zadecydowała, co następuje:

  • maksymalna liczba graczy na szerokiej liście zgłoszeń została zwiększona z 35 do 55;
  • liczba graczy, którzy mogą znaleźć się na ostatecznej liście została zwiększona do co najmniej 23 a maksymalnie do 26;
  • ostatnia kolejka zmagań klubowych poprzedzających MŚ w Katarze odbędzie się 13 listopada 2022;
  • nie więcej niż 26 osób (maksymalnie 15 rezerwowych i 11 osób towarzyszących – jeden z tych urzędników musi być lekarzem zespołu) może zasiąść na ławce podczas mecz.

To świetna wiadomość dla selekcjonera Czesława Michniewicza, który na swoje pierwsze zgrupowania powoływał rekordową liczbę zawodników. Wynikało to z chęci przyjrzenia się jak największej liczbie graczy, ale też z testowaniem kilku wariantów taktycznych. Wiele wskazuje na to, że Biało-Czerwoni nie będą stosowali jednej taktyki, a będą dobierały ją do konkretnego rywala. Im większa grupa graczy do dyspozycji, tym lepiej.

Ponadto Biuro Rady FIFA zdecydowało, że 73. Kongres FIFA odbędzie się 16 marca 2023 roku w Kigali w Rwandzie, podczas którego odbędą się wybory prezydenckie w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: FIFA podjęła ważne decyzje w sprawie katarskiego mundialu!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P